HFM

artykulylista3

 

Pro-Ject ConnectIt RCA-C

23-33 07-08 2010 Pro-JectConnectltRCA-CPro-Ject to firma, która podbiła rynek gramofonów. Głównie tych tańszych, chociaż ostatnio katalog zapełnia się coraz bardziej skomplikowanymi konstrukcjami.

Ale produkty dla amatorów winylu to nie wszystko. Rozrasta się seria Box Design, grupująca małe urządzenia o różnorodnym zastosowaniu. Końcówki mocy, przedwzmacniacze, karty dźwiękowe, stacje do iPoda czy wzmacniacze słuchawkowe, czyli wszystko, czego dusza zapragnie.

Niedawno testowałem całe mnóstwo Boxów, a w pudełku z nimi przyjechało kilka łączówek o rzadko spotykanych długościach: 21,5 cm i 41 cm. Przy maleńkich urządzeniach to bardzo wygodne. A jak się sprawdzi dłuższa łączówka ConnectIt RCA-C w systemie odniesienia?
Sam przewód jest cienki i elastyczny, choć zewnętrzna czarna koszulka wygląda na wytrzymałą. Wtyki są dość masywne. Wyglądają solidnie i niewykluczone, że to one pochłaniają większą część kosztów produkcji kabla.
Na temat budowy wewnętrznej ConnectIt trudno znaleźć jakiekolwiek informacje. Na stronie producenta – cisza, na opakowaniu – tylko nazwa modelu. Dystrybutor dostarczył jednak opisy, z których wynika, że przewodniki wykonano z miedzi o wysokiej czystości, zaizolowano „specjalnym dielektrykiem o odpowiedniej gęstości”, a ekranowanie połączono z wtykami z jednej strony, aby zminimalizować szumy.

Brzmienie
ConnectIt RCA-C prezentuje wysoki poziom dźwięku jak na łączówkę za te pieniądze. Wyjmujemy cienki, niepozorny kabelek z maleńkiego pudełka, a on gra naturalnie, czysto i bez większych ograniczeń dynamicznych. Mało tego – scena stereofoniczna jest szeroka, a muzycy mają wokół siebie sporo wolnego miejsca. Nawet głębia w dobrze zrealizowanych nagraniach pozostaje sugestywna.
Pro-Ject tak pozytywnie mnie zaskoczył, że koniecznie chciałem go przyłapać na jakimś niedociągnięciu. Na próżno. Oczywiście nie jest to najlepszy przewód na świecie, ale każdy produkt trzeba oceniać w kontekście jego ceny. Za 280 zł takie brzmienie to okazja.

23-33 07-08 2010 Pro-JectConnectltRCA-C T

Autor: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 7-8/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF