fbpx

HFM

artykulylista3

 

Nordost Frey 2 - Wyróżnienie roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 48 Obraz 0001

 

 


Na przewody z serii Norse 2 można patrzeć bez końca. Technologia Micro-Mono Filament, oprócz tego, że ma istotne znaczenie dla brzmienia, jest także ucztą dla oczu.

test: 9/2020, cena: 14869 zł/2 x 2,5 m


Mieniące się w świetle srebrne druciki sprawiają, że dowolny model z tej linii staje się prawdziwą ozdobą salonu odsłuchowego.
Kiedy już nasycimy wzrok i włączymy muzykę, rozpocznie się uczta dla uszu. Brzmienie Frei 2 ma wręcz działanie terapeutyczne – pełny, perlisty i plastyczny dźwięk potrafi być jednocześnie kojący i energetyczny. Wrażenie robią zarówno szerokość i głębokość sceny, jak i pieczołowite oddanie szczegółów oraz odwzorowanie planów dźwiękowych. Każdy utwór, dowolnego gatunku, żyje, pulsuje i przełamuje granicę dzielącą muzykę mechaniczną od tej na żywo. To muzykalność przez wielkie „M”.
To, oczywiście, nie jest ostatnie słowo Nordosta, ale za każdy minimalny przyrost powyższych cech w wyższych modelach przyjdzie słono zapłacić. Tymczasem Frey 2 pod względem relacji jakości do ceny okazuje się nie do pobicia.

Komentarze  

0 #1 Dis 2021-10-12 12:20
Eeee... Co? "Brzmienie Frei2ma wręcz działanie terapeutyczne – pełny, perlisty i plastyczny dźwięk potrafi być jednocześnie kojący i energetyczny". Czy ja dobrze zrozumiałem? Frei2 to są kable głośnikowe, tak? Czyli kable, które przesyłają prąd. Przemienny. W jaki sposób mogą "brzmieć"? Ktoś tu chyba mocno popłynął.
Cytować | Zgłoś administratorowi