HFM

artykulylista3

 

Nordost White Lightning - Nagroda roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 47 Obraz 0002

 

 


Jeżeli Nordost robi gruntowny remanent, to znaczy, że coś musi być na rzeczy. Kilka lat temu odświeżono wszystkie serie produktów i choć większość nazw pozostała bez zmian, to poszczególne modele przeszły sporą ewolucję.

test: 2/2020, cena: 1850 zł/2 x 2,5 m


White Lightning to sam dół oferty, w dodatku chyba najbardziej niepozorny kabel na rynku. Dziesięć litych płaskich przewodników z posrebrzanej miedzi zaizolowano białym teflonem i wyposażono we wtyki zabezpieczone opaską termokurczliwą. Z pewnością nie jest to widok, który sprawi, że żywiej zabije nam serce. Wszystko ulegnie jednak zmianie, kiedy zgrzebne Nordosty wepniemy w system – nawet taki z górnej półki.
Konia z rzędem temu, kto znajdzie Białej Błyskawicy godną konkurencję za te pieniądze! Najniżej plasowany Nordost zaskakuje dynamiką, otwartością i neutralnością, niespotykanymi na tym pułapie cenowym. Dźwięk jest szybki i bezpośredni, ale nie wpada w ostrość ani nie staje się natrętny. Słychać, że konstruktorzy popracowali nad przenoszeniem niskich częstotliwości, które są teraz nie tylko żwawe, ale również nasycone i zróżnicowane pod względem barw. Podobnie jest ze średnicą, której już nikt nie zarzuci wychudzenia czy aseptyczności; Nordost w nowej odsłonie zdecydowanie nabrał ciała.
Czy od przewodu głośnikowego w tej cenie można wymagać jeszcze więcej? Oczywiście, ale byłoby to nietaktem.