HFM

artykulylista3

 

Bridge Connect Elite BEV142n

47-57 01 2014 BridgeConnectEliteBEV142nKolejny kabel Bridge Connect stylem wykonania nawiązuje do droższych konkurentów. Znajdziemy tu porządne metalowe osłony wtyczek z gumowymi elementami poprawiającymi uchwyt. Kilkanaście centymetrów od końców założono filtry ferrytowe, a delikatny bawełniany oplot otaczający izolację automatycznie podnosi wartość wizualną kabla o kilkadziesiąt złotych.

I właściwie są to jedyne różnice pomiędzy oboma modelami. Wewnątrz znajdziemy zawartość identyczną, jak w tańszym kuzynie.


 

Obraz
Wbrew pozorom obraz pomiędzy oboma modelami nieco się różnił. Podejrzewam, że to „wina” tłumików ferrytowych, bo niebo było bardziej plastyczne, kolory cieplejsze i głębsze, a kontury przedmiotów – ostrzejsze. Różnice pomiędzy Bridge’em Elite a tańszym kuzynem nie są spektakularne, ale zauważalne. Droższy model wyraźniej podkreśla zmiany w obrazie, które wstępnie zaakcentował Premium.


Do tej pory wzrostowi ceny towarzyszy poprawa jakości obrazu. Jeśli ta zasada się utrzyma, to przy podejmowaniu decyzji o kupnie trudno będzie poprzestać na rozsądnym pułapie finansowym.


47-57 01 2014 BridgeConnectEliteBEV142n T

Autor: Mariusz Zwoliński
Źródło: HFM 01/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF