HFM

artykulylista3

 

Transparent Musicwave Super

43-53 02 2010 TransparentMusicwaveSuperTrzeci z opisywanych Transparentów to już poważny wydatek, co wcale nie oznacza, że zbliżamy się do szczytu katalogu.

W naszym rankingu ostatnia grupa zaczyna się na poziomie 1000 zł/m i Musicwave Super już się do niej zalicza.
Na pierwszy rzut oka wygląda o wiele poważniej od dwóch tańszych braci. Znaczna grubość, czarny oplot i duże puszki z filtrami. Od razu odkryłem jednak pewien mankament. Czarne gumy ochronne przy zakończeniach w ogóle się nie trzymają. Niektóre były zupełnie luźne. Czerwone i czarne koszulki przy samych wtykach również odstawały. Może uda się je zacisnąć, trzymając chwilę nad zapalniczką, ale po pierwsze, nie będę się zabierał za takie eksperymenty na recenzowanych kablach, a po drugie – o czym my w ogóle mówimy? Przewody za 6180 zł powinny być wykonane tak, żeby nawet pod mikroskopem wyglądały perfekcyjnie.


Różnice konstrukcyjne w stosunku do tańszego modelu ograniczają się głównie do budowy filtra, ale producent twierdzi, że każdy kolejny stopień w hierarchii to coraz bardziej rygorystyczna kontrola komponentów, coraz dokładniejszy montaż i coraz więcej testów na precyzyjnej aparaturze pomiarowej. Ciekawe, że w tym całym procesie nikt nie zauważył, że koszulki się ześlizgują. Trzeba natomiast pochwalić wtyki. Są to niezwykle wygodne banany rozporowe. Po włożeniu końcówki do gniazda dokręcamy i mamy pewność, że nie wypadną.

Reklama

Brzmienie
Wrażenia odsłuchowe można podzielić na dwie części. Pierwsza dotyczy tonów wysokich i średnich. W tym zakresie Musicwave Super prezentuje brzmienie spójne, z naturalną barwą i dojrzałym rozłożeniem akcentów. Nie wnosi ogromnej dawki ciepła; co najwyżej odrobinę przyjemnej gładkości. Nie wysila się, nie szpanuje, ale szczegóły także mu nie giną. Niektórym to brzmienie wyda się zbyt spokojne, ale to niewątpliwie duża klasa. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie bas. Chyba wchłaniają go filtry. Może 120 W Electrocompanieta to dla tych kabli za mało, a może po prostu tak grają. Jeśli lubicie masaż brzucha i atoMusicwave Super mowe uderzenie – to nie ten adres.

43-53 02 2010 TransparentMusicwaveSuper T

Autor: Tomasz Karasiński
Zdjęcia: Tomasz Karasiński
Źródło: HFiM 02/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF