fbpx

HFM

Denon Music Maniac AH-C400

58-74 ks2012 DenonMusicManiacAH-C400Wystarczy rzut oka na małego „Maniaka” i od razu widać, że to jubilerska robota.

Obudowy wykonano nie z plastiku, ale z cynku. To twardy i odporny na zarysowania metal, więc możemy się spodziewać, że słuchawki posłużą nam długo. Pomogą w tym także solidne, odporne na przetarcia i zginanie przewody. Izoluje się je teflonem, a następnie powleka wytrzymałym, przezroczystym tworzywem. Sercem słuchawek są podwójne przetworniki

(Dual Balanced Armature) koncentryczne. Na kabelku zamontowano mikrofon (można podłączyć telefon) i regulację głośności w postaci dwóch guziczków. Wyposażenie obejmuje zapasowe wkładki douszne w różnych rozmiarach, skórzane etui oraz przejściówkę na duży jack.

Brzmienie
AH-C400 są świetne! Nie spodziewałem się, że można wycisnąć aż tyle ze słuchawek dousznych. Do tej pory wydawało mi się, że uzyskanie takiego efektu jest niemożliwe, a tymczasem te malutkie zabaweczki są jeszcze lepsze. Nie wiem, czy to wynik konstrukcji, ale dynamika jest wręcz odczuwalna ciałem. Słuchawki pompują decybele z zadziwiającą swobodą i szybkością, ale nie mamy przy tym wrażenia, że dźwięk siedzi nam w głowie.
Podobnie bas – potężny, a jednocześnie szybki i głęboki. Brzmienie ogólnie jest mięsiste, nasycone i barwne. Można ulec złudzeniu, że słuchamy ogromnych kolumn napędzanych potężnym piecem. Muzyka tętni życiem, wręcz pulsuje, czujemy jej rytm przez skórę.

Do tego dźwięk jest przejrzysty i czytelny.
Jedyna uwaga dotyczy góry. Jest jej dużo i lubi czasem ostrzej cyknąć. Ale niewykluczone, że ten efekt ustąpi z czasem, kiedy przetworniki się wygrzeją.

 

58-74 ks2012 DenonMusicManiacAH-C400 T

Źródło: Słuchawki - Katalog testów 2013

Pobierz ten artykuł jako PDF

Reklama

Komentarze  

0 #1 darkojad 2014-04-01 18:53
Wszystko sie zgadza z jednym malym ale, a wlasciwie z bardzo duzym.Te sluchawki generuja taki efekt mikrofonowy podczas przemieszczania sie uzytkownika, ze jak dla mnie to totalna dyskwalifikacja i porazka dla Denona. Kiedy siedzisz spokojnie na tylku i nie ruszasz glowa; poezja. Ale zacznij sie przemieszczac i z poezji robi sie tragedia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Zwoliński 2014-04-02 09:39
Mam wrażenie, że to cecha wszystkich dokanałówek. Z kilkoma miałem do czynienia i m.in. przez to z nich zrezygnowałem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 darkojad 2014-09-08 20:33
Po pol roku kabelek sie "wzial" i przerwal "we srodku". Za taka cene to porazka. Denon w pozadny oplot daje jakies go..o. To byly ostatnie sluchawki tej firmy. Lepiej co pol roku jakiegos reklamowanego chinczyka. Rozczarowala mnie firma okrutnie:)
Cytować | Zgłoś administratorowi