fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Raz Dwa Trzy - 20 lat

105-107 01 2011 razDwaTrzy

4ever Music 2010

Interpretacja: k4
Realizacja: k4

Z okazji 20-lecia działalności zespół Adama Nowaka zagrał w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej koncert, którego zapis właśnie ukazał się na dwupłytowym albumie oraz na DVD.
Jak przystało na szacowny jubileusz, był to występ szczególny. Prócz muzyków Raz Dwa Trzy na scenie pojawili się m.in.: Marcin i Mateusz Pospieszalscy, zespół Dagadana oraz orkiestra kameralna Hanseatica, której partie nie tyle nadały znanym kompozycjom nowy charakter, co naturalnie wpisały się w ich delikatną melodykę. Zarówno dominujące w pierwszej połowie koncertu nowsze piosenki („Zgodnie z planem”), jak i największe przeboje („Trudno nie wierzyć w nic”) znakomicie się prezentują w nowych aranżacjach i trudno nie ulec urokowi ich koncertowego wykonania.
Jako że płyta stanowi dokładny zapis występu, prócz piosenek usłyszymy dość rozbudowaną konferansjerkę wokalisty grupy. Nie zostały również wycięte drobne błędy czy wpadki, jak np. przerwane (następnie powtórzone w całości) wykonanie piosenki „Jutro możemy być szczęśliwi”. Ta surowość tworzy przyjemne wrażenie obcowania z koncertem żywych muzyków, a nie „automatów”, choć kilkakrotne słuchanie – nawet dowcipnych – przemówień Nowaka w końcu zaczyna nużyć. A tak urzekającego koncertowego wydawnictwa jak „20 lat” chciałoby się słuchać nie raz, nie dwa ani nawet nie trzy!

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 01/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF