HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Paul Carrack - A Different Hat

87-88 09 2011 PaulCarrack

Carrack-UK 2010

Interpretacja: k5
Realizacja: k4

Paula Carracka melomani pamiętają zapewne jako wokalistę grupy Mike & The Mechanics. Wylansował z nią takie przeboje, jak „Silent Running”, „The Living Years” i „Another Cup Of Coffee”. Piosenkarz nagrywał też jako solista. Ma na koncie kilkanaście płyt, utrzymanych w popowo-rockowym stylu, z dwoma wyjątkami. Te ostatnie to album świąteczny „A Soulful Christmas” oraz właśnie „A Different Hat”. Dlaczego? Zacznijmy od tytułu; po polsku to: „Inny kapelusz”. Jeśli dodamy, że w sesji wzięła udział Royal Philharmonic Orchestra, to chyba wszystko staje się jasne. Carrack postanowił iść śladami Roda Stewarta oraz innych gwiazd rocka, którzy śpiewają własne kompozycje i światowe standardy z towarzyszeniem orkiestry. Czyli pomysł nie nowy, ale na pewno na czasie.
A efekt? Były wokalista Mike & The Mechanics stanął na wysokości zadania. Jego ciepły głos w bogatej akustycznej oprawie brzmi wspaniale. I to zarówno w słynnych evergreenach, takich jak „Moon River”, jak i w piosenkach autorskich („It Ain’t Over”, „Eyes of Blue”).
Zabrakło tylko audiofilskiej realizacji. Scena jest dość płaska, a przecież była okazja, aby ją przybliżyć słuchaczowi. Wszak połączenie ciekawego głosu z instrumentami królewskich filharmoników nie zdarza się często. Gdyby realizatorzy bardziej się przyłożyli, mielibyśmy audiofilską perełkę. A tak jest udana płyta, choć bez ostatecznego szlifu. Szkoda.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 09/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF