HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

The Cars - Move Like This

102-103 11 2011 theCars

Hear Music 2011

Interpretacja: k4
Realizacja: k4

„Nigdy nie mów nigdy” – to najbardziej oczywisty komentarz do nowej płyty The Cars. Nie przeszkodziły wieloletnie zapewnienia lidera formacji, Rica Ocaseka, o tym, że jego zespół jest już historią. Nie przeszkodziła nawet śmierć wokalisty-basisty Benjamina Orra, śpiewającego w kilku klasycznych przebojach grupy. Po 24 latach (!) muzycy The Cars reaktywowali zespół i nagrali nowy album: „Move Like This”.
Już w czasie pierwszego przesłuchania staje się oczywiste, że dziesięć nowych piosenek – napisanych i zaśpiewanych przez Ocaseka – to nie tylko „powrót The Cars”, ale też powrót do najlepszego, co zespół ma do zaoferowania. Prosta new wave’owa mieszanka rocka, popu i punka z „Move Like This” brzmi jak za starych dobrych lat. Melodyjne, pogodne, trzyi czterominutowe piosenki, nieskomplikowane, ale chwytliwe riffy gitarowe i ozdobniki klawiszowe mogły się równie dobrze pojawić na debiutanckim albumie zespołu.
Bijąca z nich pozytywna energia wręcz wprawia w osłupienie! Słuchając otwierającego płytę „Blue Trip” i przewrotnie nazwanego „Sad Song”, trudno uwierzyć, że to produkcja zespołu 60-latków, a nie jurnych młodzików.
„Move Like This” to ważny comeback. Gdy tak wiele współczesnych indie-zespołów czerpie ze stylistyki rocka nowofalowego, dobrze przypomnieć sobie grupę, która gatunek ten stworzyła.

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 11/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF