HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Crab Invasion - Trespass

image001

Postaranie Records 2013

Muzyka: k4
Realizacja: k2

„Trespass” to debiutancka płyta czterech młodzieńców w grzecznych retrofryzurach. Nasze polskie podwórko starają się oświetlić kagankiem muzyki spod znaku „indie”.
Podobnie jak ich co zdolniejsi koledzy z wielkiego świata, Crab Invasion grają ładnie i pomysłowo. Nie zamykają się w jednym stylu. Sięgają po muzykę dyskotekową, funk, fusion oraz alternatywny rock. I robią to bez zarzutu – przynajmniej pod względem kompozytorskim i instrumentalnym. Sekcja rytmiczna tworzy porządnie bujający groove. Potrafi też przyjemnie pohałasować. Lekko przesterowana gitara i instrumenty klawiszowe dodają swoje do wpadających w ucho melodii.

Niestety, za ciekawymi i solidnie ogranymi instrumentami nie nadążają wokale, które brzmią dość płasko. Panowie starają się je urozmaicić i eksperymentują z wyższymi rejestrami, ale nie zmienia to podstawowego faktu: zespół cierpi z powodu braku wokalisty z prawdziwego zdarzenia. Może sprawę poprawiłoby solidniejsza produkcja? Albo śpiewanie tekstów po polsku, a nie po angielsku? Niezbyt przekonujący akcent w połączeniu ze średnim wykonaniem powoduje, że prawdziwą frajdę „Trespass” sprawia głównie we fragmentach instrumentalnych.
Warto jednak mieć w pamięci formację Crab Invasion i trzymać kciuki za jej rozwój.

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 03/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF