HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Dr Misio - Młodzi

79-80 12 2013 DrMisio

Universal 2013

Muzyka: k4
Realizacja: k2

Dr Misio to Arkadiusz Jakubik – aktor znany m.in. z systematycznego pojawiania się w filmach Wojciecha Smarzowskiego. Tym razem pamiętny notariusz z „Wesela” występuje w roli wokalisty i lidera formacji rockowej.
Tekstów (w większości autorstwa Krzysztofa Vargi) nie okrasza wykwintnymi melodiami. W zasadzie sięga po dwa rozwiązania aranżacyjne, w zależności od tego, czy piosenka jest utrzymana w stylistyce alternatywnego rocka, czy cięższego brzmienia. W pierwszym przypadku ogranicza się do niezbyt wyszukanego śpiewu, zahaczającego niekiedy o recytacje. W drugim: zdziera gardło, starając się nadać swojemu głosowi manierę heavymetalowego wokalisty.
Efekt nie jest nadzwyczajny, choć największym mankamentem płyty jest próba połączenia tych dwóch stylistyk. Obok siebie lądują więc popowe chórki w refrenie „Mentolowych papierosów” i wściekłe zawodzenie w piosence „Pies” (swoją drogą słowa „Teraz chcę być twoim psem” powinny zawierać chyba przypis do twórczości Iggy Popa?).
Nie jest to fonograficzno-aktorski koszmarek na miarę muzycznej płyty Borysa Szyca. Jest tu kilka pomysłowych, wpadających w ucho fragmentów (np. początek „Życia”) i zabawnych tekstów.
Jakubik i koledzy prawdopodobnie dobrze się bawią, grając swoją muzykę. Szczerze jednak wątpię, że zespół ten wybiłby się, gdyby nie grał w nim znany aktor.


Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 12/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF