fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Inc. - No World

95-96 10 2013 Incm

4AD 2013

Muzyka: k4
Realizacja: k3

Inc. to duet, który tworzą bracia Andrew i Daniel Aged. „No World” to ich debiut płytowy. Nagrania nie są nowatorskie, a i melodie nie zapadają w pamięć. Mimo to płyty słucha się z przyjemnością, a wykonawcy ustrzegli się repertuarowych wpadek.

Króluje spokojna elektronika, przy której można czytać lub uciąć sobie drzemkę. Nie ma też natarczywego podkładu perkusyjnego, więc szanse, że jakaś zaskakująca rytmiczna zagrywka słuchacza obudzi, są znikome. Ale nie jest to też typowy „muzak”, bo czasami jednak coś zwraca uwagę. Raz są to łagodne współbrzmienia delikatnych głosów wokalistów, balansujące na granicy falsetu.

To znowu pojawia się jakiś ciekawy pasaż na klawiszach czy fragment tekstu. W nagraniach Inc. jest sporo odniesień do stylu new romantic, do new wave, a nawet do rhythm and bluesa. W utworze „Trust (Hell Below)” słychać nawet coś z Prince’a. Nabywcy „No World” – a powinno ich być sporo, bo kompakt na stronie duetu można kupić za jedyne 12 dolarów (winyl jest tylko o 2 dolary droższy) – będą prawdopodobnie niecierpliwie czekać na następną propozycję muzyków.

Jeśli do poprawnego instrumentalno- wokalnego rzemiosła bracia Aged dodadzą trochę magii, efekt może być wyjątkowy.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 10/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF