fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Led Zeppelin - Celebration Day

68 03 2013 LedZeppelin

Atlantic Records 2012

Interpretacja: k5
Realizacja: k5

Według „Księgi Rekordów Guinnessa” bilety na koncert, którego zwieńczeniem miał być występ reaktywowanego Led Zeppelin, próbowało kupić 20 milionów ludzi! Dokumentujące wydarzenie wydawnictwo „Celebration Day” udowadnia, że ci, którym w 2007 roku udało się dostać do londyńskiej O2 Arena, to prawdziwi szczęściarze.
Wejście wokalu Roberta Planta, pierwszy riff, a może nawet pierwszy akord, który zagrali wspólnie Jimmy Page i John Paul Jones, rozpoczynając „Good Times Bad Times”, rozwiewają wszelkie wątpliwości. To, co kiedyś uczyniło z Led Zeppelin największą rockową grupę świata, w XXI wieku jest wciąż żywe. Żywe i bardzo hałaśliwe.
Trudno mieć zastrzeżenia do zaproponowanej przez grupę set listy. Złożyło się na nią 16 perfekcyjnie wykonanych piosenek z albumów od „Led Zeppelin” do „Presence”. Zawarte na „Celebration Day” wersje „No Quarter”, „Kashmir”, „Whole Lotta Love” czy w końcu „Stairway To Heaven” z miejsca poszerzają listę klasycznych nagrań formacji.
Podobnie jak przy okazji poprzednich wspólnych występów grupy, na koncercie w Londynie za perkusją zasiadł Jason Bonham, syn zmarłego bębniarza Led Zeppelin. To prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie, który ma prawo grać na miejscu „Bonzo”. Niewątpliwie potrafił się dopasować do przepływającej między Plantem, Pagem i Jonesem energii. Wciąż zniewalającej!
Czapki z głów. Płyty do odtwarzaczy!

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 03/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF