HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Punch Brothers - Who’s Feeling Young Now?

100-103 10 2012 PunchBrothers

Nonesuch Records 2012
Dystrybucja: Warner Music

Interpretacja: k5
Realizacja: k5

„Jedna z najbardziej niewiarygodnych grup, jakie powstały w tym kraju”. Ten kraj to USA, a przytoczony cytat to wypowiedź T-Bone Burnetta – słynnego wykonawcy i producenta – opublikowana na okładce płyty. I chociaż tym razem produkcją zajmował się nie on, a Jacquire King, można się z jego opinią zgodzić. Zespół to instrumentalne mistrzostwo. Muzycy grają na rozmaitych gitarach, na bandżo oraz instrumentach smyczkowych. Robią to fenomenalnie. Ponadto napisali kilkanaście udanych kompozycji.
Na pierwszym miejscu jest utwór tytułowy, ze świetnym gitarowym rytmem i popisowymi wokalami. Zresztą te ostatnie nie tylko w tym nagraniu błyszczą. Równie udane, choć znacznie spokojniejsze harmonie wokalne mamy w „Soon or Never”. A jeśli ktoś miałby ochotę na trochę wirtuozerskiego grania na bandżo, odsyłam do instrumentalnej kompozycji „Flippen (The Flip)”. Tam aż trudno nadążyć za dźwiękami.
Zaraz za „Who’s Feeling Young Now?” postawiłbym „New York City” i „Hundred Dollars”. Dwa strzały w dziesiątkę. Instrumentaliści i wokaliści dokonują cudów. Znakomita płyta. Nie trzeba słuchać opinii Burnetta, tylko jej samej. Postarano się nawet o dobry dźwięk. Brawo!

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 10/2012

Pobierz ten artykuł jako PDF