fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Roxette - Travelling

100-103 10 2012 Roxette

EMI 2012

Interpretacja: k2
Realizacja: k3

Reaktywowane Roxette nie zasypia gruszek w popiele. Zeszłoroczny album „Charm School” okazał się dla duetu przepustką na listy przebojów.
Idąc za ciosem, grupa wydała krążek pt. „Travelling” o znamiennym podtytule: „piosenki z różnych studiów nagraniowych, scen, pokoi hotelowych i innych dziwnych miejsc”. Jeśli jego nazwa budzi skojarzenia z płytą „Tourism” z 1992 roku, to dlatego, że oba wydawnictwa powstały według tego samego przepisu. Są mieszanką nowych kompozycji oraz starych, zarejestrowanych we wcześniej niepublikowanych wersjach.
W tym miszmaszu brakuje jednak przeboju tej klasy, co otwierający „Tourism” dwadzieścia lat temu „How Do You Do!”. Piosenki takie jak „Touched by the Hand of God” czy „Me & You & Terry & Julie”, choć zawierają wszystkie cechy stylu Roxette, nie są w stanie udźwignąć całej płyty. Trudno więc myśleć o „Travelling” inaczej niż jak o zestawie ciekawostek. Za taką może uchodzić zamieszczenie dwóch wersji singlowego „It’s Possible” – jednej zaaranżowanej na syntezatory i elektryczną gitarę oraz drugiej, zagranej na instrumentach akustycznych.
W zbiorze 15 kompozycji jak na lekarstwo jest takich, które mogłyby zainteresować słuchaczy innych niż wierni fani Marie Fredriksson i Pera Gessle. To do nich jest adresowana płyta i chyba tylko im można ją ze spokojnym sumieniem polecić.

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 10/2012

Pobierz ten artykuł jako PDF