fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Ben Harper And Relentless 7 - White Lies For Dark Times

110-111 07-08 2009 BenHarperAndRentless7

Virgin Records 2009
Dystrybucja: EMI

Interpretacja: k3
Realizacja: k4

W czasie stosunkowo długiej kariery Ben Harper współpracował z wieloma grupami i niezależnymi muzykami. Jego dorobek też jest różnorodny gatunkowo: od rocka, przez reggae, aż po muzykę z elementami folkloru czy gospel.
„White Lies for Dark Times” to pierwsza płyta wydana we współpracy z grupą Relentless 7. Tym razem łączy rocka z bluesem. Znalazło się na niej 11 utworów, utrzymanych w raczej spokojnej stylistyce.
Album rozpoczyna się żywym „Number With No Name”, po czym przechodzi w inny klimat kawałkiem „Up To You Now” – de facto najciekawszym z całej zawartości. Nie zabrakło także klasycznych ballad, jak „Skin Thin” czy kończący „Faithfully Remain”. Kompozycje są na ogół jednorodne, bez miejsca na ostre kontrasty. Niestety, prócz kilku wyjątków całość zlewa się w dość obojętny ciąg dźwięków. Zdecydowaną zaletę stanowi natomiast brzmienie grupy – czyste i wyraźne, o naturalnym, akustycznym charakterze.
Album ukazał się także w edycji rozszerzonej, na której znajdziemy materiały promocyjne oraz dwa utwory specjalne.
Ostatecznie „White Lies for Dark Times” można określić mianem klasycznego rocka. Muzyka dla osób doceniających lekkie, odprężające dźwięki.

Autor: Rafał A. Janus
Źródło: HFiM 7-8/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF