HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Cantat Superstars

119 10 2009 CantasSuperstar

2009 Luna Music

Interpretacja: k3
Realizacja: k3

„Cantat Superstars” wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z Piotrem Rubikiem. To efekt koncertu w Legnicy, w maju 2008 roku. Kolejny, 39. turniej chórów postanowiono urozmaicić, zapraszając gwiazdy polskiej piosenki i opracowując ich utwory na chór. Przedsięwzięcie tak się spodobało, że chóry i śpiewające z nimi gwiazdy powędrowały do studia, by zarejestrować całość na płycie.
Album ma różne oblicza. O ile trudno się przyczepić do chórów, które swoje obowiązki wykonują zazwyczaj poprawnie, o tyle z solistami bywa różnie. Znakomicie wypada Ewa Bem z Chórem Kameralnym Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Wśród trzech nagranych przez nią utworów stary przebój „Podaruj mi trochę słońca” powinien na nowo podbić fale eteru, gdyby istniało dziś radio nadające taką muzykę. Klasą dla siebie jest Stanisław Soyka. Nadspodziewanie dobrze wypadł też w swoim zawadiackim repertuarze Maciej Maleńczuk.
Niestety, Małgorzata Ostrowska bez elektrycznego zespołu głównie psuje nerwy przeraźliwym wrzaskiem. Katarzyna Cerekwicka drażni miałkim, schematycznym repertuarem i nużącą manierą „arenbi”. A już popisy fałszującego i smętnie zawodzącego Pawła Kukiza w piosenkach, które zrobiłyby furorę na weselach, to prawdziwy horror.
Reasumując – nie jest źle, tym bardziej, że Bem, Soyka i Maleńczuk udowodnili, że ich piosenki w towarzystwie chóru nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Autor: Marek Romański
Źródło: HFiM 10/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF