fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Arctic Monkeys - Humbug

125-126 01 2010 ArcticMonkeys

Domino Recording 2009

Interpretacja: k3
Realizacja: k3

Długo słuchałem tej płyty, chcąc zro-zumieć, za co zespół jest aż tak ceniony. Od wydania EP-ki z utworami „Fake Tales of San Francisco” i „From The Ritz to The Rubble” w 2005 roku nazwa angielskiej formacji prawie nie znika z prasy muzycznej. „Humbug” to jej trzeci album.
Muzycy Arctic Monkeys nie idą na łatwiznę. Warstwa instrumentalna jest urozmaicona, od czasu do czasu pojawiają się ciekawe harmonie wokalne, ale... No właśnie. Brakuje kropki nad „i”. Gitary nawiązujące do stylistyki punkowej i synkopowany rytm to główne cechy repertuaru. Przesłuchując kilkakrotnie poszczególne kompozycje, tylko raz trafiłem na motyw, który dłużej pozostaje w pamięci. To fragment kompozycji „Secret Door”, zaczynający się od słów „Fools on parade...”. Porywający. Poza nim nie ma tu nic wystrzałowego, a przynajmniej takiego, co by uzasadniało olbrzymie zainteresowanie zespołem.
Podobno muzycy po raz pierwszy zaprosili do współpracy nowego producenta Josha Homme’a, który udostępnił im swoje studio „The Joshua Tree”. W końcu trzeba sobie pomagać. Nie wiem tylko, czy dzięki temu album wzbogacił się o dodatkową wartość.
Mały plus należy się za okładkę. Digipack zawiera książeczkę z tekstami, a sam kompakt zapakowano w osobną obwolutę, a nie wciśnięto między tektury, jak to się ostatnio zwykle dzieje.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 01/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF