fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Andrew Lloyd Webber - Love Never Dies

92-93 09 2010 loveNeverDies

Really Useful Group/Polydor 2010
Dystrybucja: Universal

Interpretacja: k5
Realizacja: k4

Tytułowy „Upiór w operze” z powieści Gastona Leroux zyskał nieśmiertelność dzięki kilku udanym ekranizacjom i, przede wszystkim, dzięki musicalowi Andrew Lloyda Webbera (1986).
W marcu 2010 w Londynie kompozytor zaprezentował sequel scenicznego przeboju – „Miłość nigdy nie umiera”. Jest też współautorem libretta według powieści Frederika Forsytha, zaś teksty piosenek napisał Glenn Slater.
Akcja rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach „Upiora”, na nowojorskiej wyspie Coney Island. Christine ma tam śpiewać w nowej operze. Okazuje się, że impresariem, z którym zawarła kontrakt, jest Upiór. Christine wyznaje, że to on jest ojcem jej syna Gustawa, a ona nigdy nie przestała go kochać.
Na dwupłytowym albumie zarejestrowano studyjną wersję muzyki do premierowego spektaklu Adelphi Theatre z premierową, wyborną obsadą. Są to głosy silne, o bogatej barwie i niezwykłej elastyczności, błyskawicznie przechodzące od nośnego szeptu do emisji operowej, od parlando do krzyku. Musicalowa kreacja wokalno-aktorska wymaga nie tylko żelaznej kondycji, ale i doskonałej dykcji – a ta u wszystkich wykonawców „Love Never Dies” jest wprost rewelacyjna.
Ramin Karimloo (Upiór), Sierra Bogges (Christine) i Joseph Millson (Raoul) przekonująco charakteryzują odtwarzanych bohaterów, zarówno we fragmentach solowych, jak i w ansamblach (brawurowy duet i kwartet „Devil Take The Hindmost”). Eklektyczna aranżacja stanowi w tym przypadku walor. Zanim kiedyś zobaczymy ten musical w polskim teatrze, posłuchajmy nagrania.

Autor: Hanna Milewska
Źródło: HFiM 09/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF