fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Youn Sun Nah - Voyage

94 09 2010 younSunNah

ACT Music 2009
Dystrybucja: GiGi

Interpretacja: k4
Realizacja: k4

Koreańska wokalistka i skandynawski akompaniament – tak najkrócej można opisać zawartość płyty „Voyage”. Trzeba dodać, że znajdziemy tu także muzyczne akcenty zza Atlantyku. Jest amerykańska pieśń ludowa „Shenandoah”. Jest słynna kompozycja „Jockey Full of Bourbon” Toma Waitsa i nie można nie zauważyć pojawiających się tu i ówdzie motywów latynoskich.
Bohaterka płyty dysponuje ciepłym, delikatnym, świetnie postawionym głosem, którego tembr najlepiej pasuje do nocnych klimatów w klubach, gdzie już tylko resztka gości leniwie dopija drinki, a ostatnie pary ospale kołyszą się na parkiecie. Oprócz wyżej wymienionych utworów większość repertuaru została ułożona z kompozycji wokalistki.
Na wstępie wspomniałem o akompaniamencie. Nie bez powodu. Słyszymy tu świetnie grającego na gitarze akustycznej Ulfa Wakeniusa, a także utalentowanego współpracownika Leszka Możdżera – Larsa Danielssona. Kontrabasista popisuje się świetnymi improwizacjami, ale potrafi też zagrać prosty akompaniament („Calypso Blues”), przy którym Youn Sun Nah rozwija wokalne pomysły. Wreszcie słyszymy Xaviera Desandre-Navarre na perkusji oraz znakomitego trębacza, Mathiasa Eicka, którego sola w „My Bye” ciekawie współbrzmią z gitarowym podkładem.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 09/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF