HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Julian & Roman Wasserfuhr - Running

78-80 02 2014 JulianRomanWasserfuhr

ACT Music 2013

Muzyka: k4
Realizacja: k2

Wytwórnia ACT czasem zaskakuje niecodziennymi połączeniami. W tym przypadku aż tak dziwnie nie jest, bo w końcu dlaczego trąbka i fortepian nie mogą prowadzić przyjemnej dla ucha konwersacji?
I rzeczywiście to robią. Tyle że grający na pierwszym instrumencie Julian Wasserfuhr równocześnie odpowiada za programowanie, natomiast jego brat, Roman, posługuje się w studiu nie tyko akustycznym fortepianem, ale też elektronicznymi klawiszami.
Efekt, przynajmniej przy pierwszym przesłuchaniu, jest tradycyjny. Typowy mainstreamowy jazz z nowoczesnymi akcentami. Dopiero kiedy wsłuchać się uważniej, okazuje się, że elektronika uzupełnia naturalne dźwięki. Na szczęście jedynie w tle, podbarwiając je delikatnie, ale nie burząc wykreowanych przez żywe instrumenty brzmień.

W autorskim w większości repertuarze znalazło się też kilka coverów, jak choćby „Behind Blue Eyes” Townshenda czy „Nowhere Man” Lennona i McCartneya. Ten drugi utwór udał się liderom nadzwyczajnie. Szkoda jedynie, że przebojów The Who i The Beatles nie zaśpiewał David Rynkowski, który na „Running” z powodzeniem pełni rolę wokalisty. Słychać go tylko w dwóch utworach: „Go On” i „See You Again”.


Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 02/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF