HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Karo Glazer - Crossings

93-94 10 2013 KaroGlazerm

Pomaton 2013

Muzyka: k5
Realizacja: k5

„Crossings” Karo Glazer został wyprodukowany z rozmachem. Zaangażowano muzyków polskich, europejskich, amerykańskich oraz kwartet smyczkowy z Monachium. Materiał nagrywano (dogrywano) w kilku studiach w Europie i Stanach, całość zaś zmiksował w Nowym Jorku Martin Walters, jeden z najlepszych ludzi w branży.

Repertuar wypełniły kompozycje liderki (niektóre napisane wspólnie z Krzysztofem Ścierańskim). Część powstała z myślą o konkretnych wykonawcach (Mike’u Sternie, Johnie Taylorze), których Karo jeszcze na etapie planowania projektu zapragnęła mieć na swojej płycie. Tytuł „Crossings” trafnie oddaje wielostylistyczny charakter albumu – w muzyce Glazer krzyżują się wątki jazzu, fusion, ethnic, popu, „późnego” Zawinula i Karla Jenkinsa. Wszystko to zostało zgrabnie przemieszane, podane z wdziękiem i w eleganckim opakowaniu.

Karo Glazer jest sprawą wokalistką. Jej czysty głos, o dużej skali i miłym brzmieniu, okazał się idealnym narzędziem do realizacji ambitnego zamierzenia. Jednak nie ma sensu oceniać tej płyty pod kątem umiejętności wokalnych liderki, poziomu utworów, aranżacji czy gry muzyków, ponieważ nikt nie będzie jej słuchać fragmentarycznie. Album to całość, utrzymana w określonej stylistyce, którą można akceptować lub nie. Jedno jest pewne: „Crossings” to perfekcyjny, dopracowany w każdym detalu produkt, spełniający wszelkie wymogi globalnego rynku.

Autor: Bogdan Chmura
Źródło: HFiM 10/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF