HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Beata Przybytek - I`m Gonna Rock You

99-100 01 2013 BeataPrzybytek

Flid 2012

Interpretacja: k5
Realizacja: k4

Najnowszą płytę wokalistki, pianistki i kompozytorki Beaty Przybytek można uznać za punkt zwrotny w jej karierze. Kojarzona wcześniej z jazzem i standardami, teraz proponuje nam barwną mieszankę bluesa, rhythm and bluesa, soulu, funky, jazzu, bossy i salsy.
„I’m Gonna Rock You” to album w pełni autorski – Beata Przybytek skomponowała wszystkie utwory, napisała część tekstów i współtworzyła aranżacje. Repertuar składa się z szesnastu piosenek, odznaczających się zróżnicowanym charakterem, zwartą, regularną budową, wpadającymi w ucho tematami i humorem. Nie brakuje prawdziwych hitów – „Kind of Funny”, „I’m Gonna Rock You”, „Political Fiction”, „That’s It” to utwory, które zapadają w pamięć. Mnie zachwyciła ballada „Marylin” z piękną linią melodyczną i dyskretnym wokalem – wymarzone zakończenie albumu.
Interpretacje zachwycają bogactwem ekspresji, barwy i niuansami intonacyjnymi, charakterystycznymi dla bluesa, który przenika tę płytę. Mimo ogromnych możliwości wokalnych, artystka unika wirtuozerii, koncentrując się na przekazaniu wszystkich walorów tekstu (śpiewa wyłącznie po angielsku) i muzyki – umiar i dobry smak to istotne cechy jej projektu.
Beacie Przybytek towarzyszy zespół oraz goście, m.in. Piotr Wojtasik, Krzysztof Dziedzic, Bernard Maseli, Marcin Wyrostek.
Gorąco polecam.

Autor: Bogdan Chmura
Źródło: HFiM 01/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF