fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Etno Funky Show - Ekle

118 10 2009 EtnoFunkyShow

Luna Music 2009

Interpretacja: k4
Realizacja: k4

Czego tu nie ma! Jest tytułowe etno – bałkańskie, afrykańskie, cygańskie i kto wie, jakie jeszcze. Jest funky, soul, hip-hop; jest i jazz (fantastyczna wersja wokalna „Take Five” Paula Desmonda). Jest nawet fragment poezji wieszcza („Grób Agamemnona” Słowackiego). Chętny znajdzie tu również co niemiara innych gatunków, rodzajów i tropów. Lepiej jednak tego nie robić, tylko oddać się czystej, nieskrępowanej zabawie.
Taka bowiem uroda inspiratora projektu – Sambora Dudzińskiego. Ten aktor, performer, perkusjonista, a przede wszystkim – wokalista nie znosi żadnych granic, szufladek ani klasyfikacji. Każdy, kto miał przyjemność uczestniczyć w jego „one man show”, wie, że rozmaite dziedziny sztuki potrafi bezkonfliktowo łączyć w całość przepełnioną swoistym poczuciem humoru.
Tak też się dzieje w przypadku tej płyty. Nie ma przy tym znaczenia, że oprócz Dudzińskiego gra tu cała plejada świetnych polskich muzyków. Nieposkromiona i pełna energii aura Sambora działa na wszystkich.
Mało mam na półce nagrań, które zawsze i w każdych okolicznościach są w stanie poprawić mi nastrój. Jakoś tak więcej zebrało mi się muzyki dosmucającej, a nawet mrocznej. Nowy album Sambora Dudzińskiego z pewnością pomoże mi wypełnić tę lukę.
Od czasu, gdy wpadł mi w ręce, opuszcza szufladkę mojego odtwarzacza tylko na chwilę, by wkrótce powrócić i zawsze swoje zadanie spełnia bezbłędnie!

Autor: Marek Romański
Źródło: HFiM 10/2009

Pobierz ten artykuł jako PDF