fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Katrine Madsen - Simple Life

109 05 2010 KatrineMadsen

Sundance Music 2009
Dystrybucja: Multikulti

Interpretacja: k6
Realizacja: k5

Katrine Madsen znałem dotąd głównie z jazzowych standardów. Dlatego jej niemal w całości autorski program nie od razu zaakceptowałem. W czasie pierwszego przesłuchania nie spodobała mi się smyczkowa oprawa, która wprowadzała ospały nastrój. Ponadto sądziłem, że wokalistka nie radzi sobie z wysokimi rejestrami, bo śpiewa je niemal szeptem. Ale już w drugim odsłuchu te zastrzeżenia się ulotniły.
Muzyka celowo płynie tak spokojnie. Płyta Katrine Madsen właśnie taka ma być – melancholijna, lekka, a jednocześnie wciągająca. Repertuar jest bez zarzutu, a przy tym z każdym odsłuchem coraz bardziej docenia się głos wokalistki oraz pomysły aranżacyjne Joakima Mildera, który gra na saksofonie i odpowiada za wejścia instrumentów smyczkowych.
Polecam szczególnie utwór tytułowy oraz „Turbulent Time of Life” i „Green”. Nawet jedyny standard w tym premierowym zestawie zgrabnie wkomponował się w klimat całości. Jest nim broadwayowski hit „I’ve Grown Accustomed to His Face”. Madsen w duecie z basistą, Jesperem Bodilsenem, przedstawiła go w nowym świetle. Jeśli jakiś sympatyk jazzowego śpiewania w kobiecym wydaniu nie ma jeszcze tej płyty, to sporo traci.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 05/2010

Pobierz ten artykuł jako PDF