HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Rain Machine - Rain Machine

88 12 2011 rainMachine

Anti 2009
Dystrybucja: Sonic

Interpretacja: k3
Realizacja: k3

Nie tak dawno nowojorską grupę TV On The Radio okrzyknięto największą sensacją amerykańskiej sceny niezależnej. Krytycy widzieli w niej następców Radiohead, a na jej koncertach widywano gwiazdy pop i hollywoodzkich aktorów.
Nieoczekiwanie jakiś czas temu jeden z wokalistów – Kype Malone – oświadczył, że na razie grupa zawiesza działalność, a na otarcie łez dodał informację o swoim solowym albumie „Rain Machine”. Nie można jednak powiedzieć, żeby akurat było to wydawnictwo w sam raz dla fanów jego formacji.
W oszczędnym „New Last Name”, kiedy przygrywa na gitarze i pogwizduje, słychać głównie jego fascynację folkiem. Podobnie jest w równie kameralnym „Driftwood Heart”, ze snującą się w tle partią akordeonu i rytmicznie potrząsanymi dzwoneczkami. Na płycie pojawiają się również żywsze utwory, na przykład przesiąknięty soulowym feelingiem „Free Ride” czy lekko psychodeliczny, rockowy „Desperat Bitch”.
Malone bez wątpienia przygotował zbiór autorskich piosenek, do tego naznaczonych jego wyjątkowym głosem. Niestety, czasami jego ekspresja staje się nieznośna – jak choćby w ośmiominutowej litanii „Love Won’t Save You”.
A co z tego mają fani TV On The Radio? Najwyżej jeden utwór – „Give Blood”. Na kolejny album formacji będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Autor: Jacek Skolimowski
Źródło: HFiM 12/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF