HFM

artykulylista3

 

Joan As Police Woman - The Deep Field

87-88 09 2011 JoanAsPoliceWoman

Play It Again Sam 2011

Interpretacja: k5
Realizacja: k3

„Joanna w roli policjantki” to dość niecodzienny pseudonim dla rockowej wokalistki. Nie znam jej powiązań ze stróżami prawa, ale niewątpliwie Joan Wasser – bo tak brzmi prawdziwe nazwisko autorki płyty – śpiewać umie.
Do tego komponuje całkiem przyzwoite piosenki; wszystkie utwory na płycie „The Deep Field” są jej autorstwa. Gra też na gitarze oraz klawiszach, a w nagraniu „The Magic” odpowiada nawet za instrumenty smyczkowe.
Pochwały należą jej się za talent kompozytorski. Pod tym względem na pierwszym miejscu stawiam wspomniany „The Magic”, który tak przyjemnie pulsuje, że aż chce się rytmicznie potupać albo ruszyć do tańca. Z kolei „Run for Love” przyciąga uwagę nisko schodzącym basem, dodającym energii motorycznemu rytmowi. Bas jest jeszcze wyraźniejszy w melancholijnym „Flash”. I tu uwaga dla audiofilów: nagranie to nie tylko się wyróżnia, ale może stanowić dobry test dla kolumn. Jeśli nie przekażą najniższych dźwięków czysto i zaczną drżeć, to znaczy, że płyta właśnie ukazała ich ograniczenia.
A jeśli kogoś kawałki z niskim basem jeszcze do policjantki Joasi nie przekonają, to już na pewno zrobi to utwór „Chemmie”. Tam wszystkie składniki – melodia, aranżacje i wykonanie – są na medal. Naprawdę bomba!

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 09/2011

Pobierz ten artykuł jako PDF