HFM

artykulylista3

 

Grażyna Łobaszewska - Koncert jubileuszowy w Polskim Radiu

87 11 2013 GrazynaLobaszewska

Polskie Radio 2013

Muzyka: k3
Realizacja: k3

Na krążku znalazły się najciekawsze fragmenty gali, która odbyła się 2 grudnia 2012 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie z okazji 60. rocznicy urodzin i 35-lecia pracy artystycznej Grażyny Łobaszewskiej. Wokalistce towarzyszył zespół klawiszowca (i twórcy większości piosenek) Darka Janusa, sekcja smyczków, dęciaków i chórek. W kilku utworach słyszymy gości: Floyda Anthony Phifera,

Kubę Badacha i Stanisława Soykę. Repertuar albumu obejmuje utwory z najnowszej studyjnej płyty wokalistki „Przepływamy” oraz jej dawne przeboje: „Brzydcy”, „Za szybą”. Całość jest utrzymana w konwencji soul-pop, wzbogaconej elementami rocka, fusion, jazzu, a nawet rapu („Celebruję każdy dzień”). Wszystko jest solidnie zaaranżowane i brzmi naprawdę dobrze. Jednak album jest trochę nierówny.

Pomiędzy świetnym „Stay By Me” (śpiewanym po angielsku z Floydem Phiferem) a piosenką „Czas nas uczy pogody”, w którym dwugłos Soyki i Łobaszewskiej nieco się rozjeżdża, istnieje może nie przepaść, ale znaczna różnica. Nieźle wypadł dynamiczny „Według komputera” i nasycony nostalgią „Za szybą”. Szkoda, że w zestawie zabrakło przebojów Łobaszewskiej z lat 70., np. „Gdybyś”, jakiegoś utworu Czesława Niemena i bluesowego standardu – wtedy mielibyśmy pełny obraz możliwości wokalnych jubilatki.


Autor: Bogdan Chmura
Źródło: HFiM 11/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF