HFM

artykulylista3

 

Krzysztof Herdzin - Looking For Balance

72 03 2012 krzysztofHerdzin

Universal Music Polska 2011

Interpretacja: k4
Realizacja: k5

Krzysztof Herdzin to prawdziwy człowiek renesansu – komponuje, aranżuje, dyryguje, gra na fortepianie, ćwiczy na instrumentach dętych, produkuje nagrania popowych gwiazdek; ponoć w tych ostatnich sam dogrywa chórki. Chciałoby się powiedzieć, że jeszcze tańczy i stepuje... ale żarty na bok. Wszystko, czego Herdzin się podejmuje, robi w pełni profesjonalnie. Nie ma tu żadnej fuszerki; to fachowiec, jakich mało.
Pod koniec ubiegłego roku wydał dwie płyty. Druga z nich „Looking For Balance” umila mi dzisiejsze popołudnie. Nie bez kozery piszę „umila” – bo to muzyka, która poprawia nastrój. Znakomicie skomponowana, zaaranżowana, wykorzystująca patenty muzyki filmowej, klasycznej, jazz-rocka, a wreszcie delikatną folkową aurę – stanowi tło odpoczynku po ciężkiej pracy. Wszystko się tu zgadza – melodie, ich oprawa, wykonanie (czołówka polskich muzyków jazzowych: Piotr Baron, Marek Napiórkowski, Cezary Konrad, Robert Kubiszyn, orkiestra Sinfonia Viva i zagraniczny gość – harmonijkarz Gregoire Maret).
Że nie ma zakręconych improwizacji? A czy zawsze muszą być? Czy bez nich nie ma dobrej muzyki? Takiej, która niesie radość i dobry nastrój? Ta autorstwa Krzysztofa Herdzina taką jest i basta! I nie dajcie sobie wmówić, że Wam się nie podoba, skoro się podoba.

Autor: Marek Romański
Źródło: HFiM 3/2012

Pobierz ten artykuł jako PDF