HFM

Hi-Fi i Muzyka - 06/2024 (306)

okl Hifi 10 2023 sama

Już w sprzedaży

 

Kup wydanie elektroniczne:

kupwydanie

 

 

Numer (06/2024) w kioskach, a także w postaci wydań elektronicznych. Zachęcamy do lektury.

Spis treści:

3 Nowości

10 High End 2024 Monachium – relacja
Za nami 41. edycja High Endu. Jak co roku w maju do Monachium ściągnęły tysiące profesjonalnych przedstawicieli branży i amatorów dobrego dźwięku.

20 Trzy kroki do zawodowstwa – Sennheiser HD 490 PRO Plus
Kiedy mówimy o profesjonalnym i amatorskim sprzęcie hi-fi, najczęściej mamyna myśli dwa odrębne światy. Jest w tym ziarnko prawdy, bo ze świecą szukaćaudiofilów korzystających na co dzień z monitorów aktywnych.

24 Z duchem czasu, z szacunkiem do tradycji– Rotel CD11MKII/A11MKII
W marcu 2021 roku opublikowaliśmy test zestawu Rotela CD11/A11 Tribute.

28 Jeszcze świeży, a już Classic – JBL TT350 Classic
JBL nie zalicza się do weteranów w produkcji gramofonów. Recenzowany TT350 Classic to jeden z dwóch aktualnie proponowanych modeli. Test tańszego Spinnera BT opublikowaliśmy w „HFiM” 4/2024.

34 Godzenie sprzeczności – Vincent DAC-700
Vincent kojarzy się z hybrydowymi integrami oraz okrągłymi okienkami, przez które zerkają podświetlane lampy. I o ile we wzmacniaczach szklane bańki nie dziwią, o tyle ich obecność w DAC-u świadczy o nieszablonowym podejściu do tematu.

38 3 x P – Bowers & Wilkins 705 S3
Najnowsza odsłona serii 700 firmy Bowers & Wilkins należy do najciekawszych ofert w całym segmencie zestawów głośnikowych.

42 Hardy Fryderyk, szarmancki Edmund– Unitra GSH-801 Edmund i Unitra GSH-630 Fryderyk
Dwa nowe gramofony Unitry to unikaty na współczesnym zglobalizowanym rynku. Oba starannie zaprojektowano i precyzyjnie wyprodukowano w Polsce.

52 Strefa komfortu – Audio Note Cobra
We wzornictwie Cobry można się dopatrzyć powiewu nostalgii. Wspomnienia czasów, kiedy Duńczyk Peter Qvortrup założył w Brighton firmę Audio Innovations i wraz ze Szwedem Erikiem Anderssonem postanowił spróbować sił w produkcji sprzętu hi-fi.

58 Między nami cedekami – Ayre Acoustics CX-8
Odtwarzacze CD nie mają lekko. Niewielu chce je produkować, niewielu chce kupować. Nie mam pojęcia, jak będzie wyglądał audiofilski rynek za 10 lat. Może znikną zupełnie, a może się jakimś cudem wybronią przed zagładą.

6
2 Żelazna dama – EgglestonWorks Emma EVOlution
Spotkania z EgglestonWorks rozpoczęliśmy w numerze 4/2024 „Hi-Fi i Muzyki”od najtańszego modelu i jednocześnie jedynego monitora w ofercie manufakturyz Memphis.

66 Złoto Jokohamy – Accuphase DP-570
Accuphase wprowadza nowe modele nie częściej niż co cztery, pięć lat. Odtwarzacz DP-570 reprezentuje średnią półkę cenową, jednak w przypadku japońskiej manufaktury na tyle wysoką, że trzeba zadzierać głowę.

 

 


Muzyka

 

72 Ian Hunter wciąż w formie – sylwetki
„Nikt nie potrafi skomponować rockandrollowegoutworu tak jak Ian” – napisał Johnny Deppw przedmowie do książki „Diary ofa Rock ‘N’ Roll Star”. Jej autor, Ian Hunter, to artysta u nas mało znany, lecz na świecie cieszący się sporą popularnością. Jako że w kwietniu2024 wydał kolejny album, nadarza się okazja, by przybliżyć jego postać polskim melomanom.

76 Monstrum do ścigania – Marek Weiss:„Biały Wieloryb” – książki
Przed kilkoma laty Polskie Wydawnictwo Muzyczne zainaugurowało serię książek o operze – portretów polskich twórców sceny operowej – gwiazd, mistrzów, autorytetów, inspiracji. Najnowsza i najobszerniejsza wyszła spod pióra jej bohatera – Marka Weissa.

80 Recenzje – klasyka