HFM

Hi-Fi i Muzyka - 01/2020 (258)

okl I Hifi 01 2020

Hi-Fi i Muzyka - 01/2020 (258)

Już w sprzedaży

 

 

Kup wydanie elektroniczne:

kupwydanie

 

Spis treści:

4 Nowości

12 TCL X10, Ray Danz i nie tylko – nowości

TCL zostało założone w 1981 roku w Chinach. Obecnie to już międzynarodowy koncern elektroniczny, aktywny na ponad 160 rynkach na całym świecie. W czasie konferencji prasowej w Warszawie przedstawiciele firmy zaprezentowali najnowsze telewizory i soundbary i opowiedzieli o planach na przyszłość.

14 Brinkmann Taurus – gramofon z pilotem – nowości

Europejska premiera gramofonu Brinkmann Taurus miała miejsce w czasie Audio Video Show 2019. Kilka tygodni później reprezentujący firmę Matthias Lück wrócił do Warszawy, by zademonstrować nowy model w bardziej kameralnych okolicznościach.


16 Obrazki z wystawy, odsłona druga

– Audio Video Show 2019 – relacja Relację z Audio Video Show 2019 podzieliliśmy na dwie części. W wydaniu grudniowym zawarliśmy ogólne wrażenia na gorąco, napisane tuż po zakończeniu imprezy. Teraz przyszła pora na rozwinięcie.


47 Nagrody roku 2020

Jak co roku przyszedł czas na podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. Cieszymy się, że i tym razem wśród testowanych urządzeń znalazły się takie, które zaskarbiły sobie naszą sympatię i zapadły w pamięć na dłużej. Tak naprawdę jest ich całkiem sporo, ale to nie powód do zmartwień. Mamy po prostu wiele dobrych propozycji, z których możecie wybrać najlepszą dla siebie. To komfortowa sytuacja.


Muzyka

81 Płyty roku 2019

86 Siedemnaście sezonów Wilka – książka

Bohaterem tej książki jest nie tylko tytułowy sławny tancerz, lecz także całe pokolenie polskich artystów urodzonych w czasie II wojny światowej lub tuż po niej. Wychowanych w ponurych i głodnych latach pięćdziesiątych. Rozpaczliwie próbujących nosić ubrania spoza seryjnej peerelowskiej produkcji i marzących o podróżach poza obszar Demoludów. Gerard Wilk był jednym z nich.

88 Jeff Tweedy z Wilco (i nie tylko) – sylwetki

Rock z elementami folku i country to w amerykańskiej muzyce popularna mieszanka. Jednym z przedstawicieli tego nurtu jest formacja Wilco z Chicago.


92 Jazz na ekranie – historia

Tego dnia agent Frank Horrigan wykonał kawał dobrej roboty – unieszkodliwił groźnego typa, strzelając mu w głowę. Może spokojnie wracać do domu. W mieszkaniu, pustym rzecz jasna, bo żona miała dość jego pijackich wybryków, jedną ręką zdejmuje płaszcz, drugą łapie pilot i włącza „Kind of Blue”.