HFM

Hi-Fi i Muzyka - 09/2019 (254)

okl I Hifi 09 2019 sama

Hi-Fi i Muzyka - 09/2019 (254)

Już w sprzedaży

 

 

Kup wydanie elektroniczne:

kupwydanie

 

Spis treści:

4 Nowości

10 Na dotyk – słuchawki Audio-Technica ATH-SR50BT
Audio-Technica należy do najbardziej niedocenianych producentów słuchawek. To duży błąd. W katalogu tokijskiej firmy znajdziemy ponad sto modeli nauszników, w tym kilkanaście bezprzewodowych.

14 Miłe dobrego początki – zestaw Denon DNP-800NE/PMA-800NE
Jednym z systemów, które na Audio Video Show 2018 zrobiły na mnie spore wrażenie, była niepozorna wieża Denona z serii 800NE. Choć wraz z kolumnami DALI kosztowała mniej niż metr high-endowej sieciówki, to brzmienie zaskakiwało kulturą i muzykalnością.

22 Hi-end: Do tańca i do różańca – słuchawki Neumann NDH 20
Georg Neumann GmbH (Neumann.Berlin) to firma audiofilom mało znana. No, chyba że mają zwyczaj studiować okładki starych winyli.

28 Małe jest piękne – wzmacniacz stereo Keces E40
Keces to wytwórnia z Tajwanu. Specjalizuje się w sprzęcie stereo, będącym w zasięgu ręki przeciętnego zjadacza chleba.

32 Paradoks Emita – kolumny Dynaudio Emit M20
Dynaudio to znany specjalista w dziedzinie zespołów głośnikowych. W zasadzie to nie trzeba go nawet przedstawiać. Mniej zorientowanym niech wystarczy, że to legendarna duńska wytwórnia, która wniosła do świata kolumn tyle co Mercedes do motoryzacji.

38 Hi-end: Czerwona pigułka – kolumny Revel Performa M126Be
Amerykańska marka Revel nie jest częstym gościem na łamach magazynów hi-fi. Choć działa od blisko ćwierć wieku, na palcach można policzyć testy zestawów głośnikowych, które trafiły do polskich czytelników. Najwyższy czas nadrobić zaległości.

46 Hi-end: Na bogato – kolumny Monitor Audio Gold 200
„Dwusetki” to najmniejsze trójdrożne kolumny wolnostojące z nowej serii Gold. Robią wrażenie już samym wyglądem i precyzją wykończenia.

52 Hi-end: Nordycka siła – gramofon Bergmann Magne
Magne to postać z nordyckiej mitologii, syn Thora, słynący z wielkiej siły. Mając zaledwie trzy dni, potrafił unieść zwłoki giganta i uwolnić uwięzionego pod nimi ojca. Czy wywołuje w Was jakieś skojarzenia z gramofonem lub choćby analogowe odniesienia?

60 Hi-end: Alpejskie cudo – wzmacniacz Soulution 330
Czym się zajmują w życiu nieprzyzwoicie bogaci przedsiębiorcy? Niektórzy kupują jacht i cumują go na przystani w Monaco. Inni spędzają długie wakacje na egzotycznej wyspie albo latają prywatnym odrzutowcem.

68 Hi-end: Metamorfoza analogowego porządku – gramofon TechDAS Air Force V
Skąd się bierze obecny postęp w technice analogowej? Czy ktoś go w ogóle wyczekuje, po blisko 40 latach królowania technologii cyfrowych?Muzyka

79 „Billy Budd” – może morze pamięta – wydarzenia
Życie Benjamina Brittena (1913-1976) było związane z Suffolk – hrabstwem położonym na wschodzie Anglii, nad Morzem Północnym. Urodził się w Lowestoft i tam spędził dzieciństwo. Po wojnie mieszkał w Snape i Aldeburgh; uwielbiał przechadzki brzegiem morza.

84 John Fogerty – nie tylko CCR – sylwetki
Był liderem grupy CCR, a teraz występuje samodzielnie. Niedawno w Polsce przypomniał zarówno utwory własne, jak i przeboje innych artystów, wykonywane na festiwalu Woodstock. Nie bez przyczyny. Od słynnej imprezy minęło w sierpniu 50 lat.

88 Klasyk w krainie rocka – Keith Emerson – sylwetki
Jego najbliżsi wiedzieli, że nie jest w dobrej formie. Utrudniające grę problemy z nadgarstkiem oraz hejt w sieci wpędzały go w depresję, którą próbował łagodzić alkoholem. Czekało go wyczerpujące tournée po Japonii, jak zapewniał – ostatnie w karierze. Obawiał się, czy będzie w stanie sprostać oczekiwaniom fanów. Wszystko to nie wróżyło najlepiej, ale nikt nie spodziewał się najgorszego.


94 Recenzje – klasyka
96 Recenzje – jazz