HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 00:51 #442791

Dżony chciałby wejść w posiadanie Audiolaba M-Net w kolorze jasnym. Niestety zagapił się srogo kiedy tenże był oferowany na wyprzedażach po 999 z VAT-em i teraz szukając obchodzi się co najwyżej smakiem.

Dżonego interesuje stan raczej nienaganny, karton i papiery mile widziane ale nie aż takie konieczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 01:09 #442795

John 1.5 V napisał: Dżony chciałby wejść w posiadanie Audiolaba M-Net w kolorze jasnym. Niestety zagapił się srogo kiedy tenże był oferowany na wyprzedażach po 999 z VAT-em i teraz szukając obchodzi się co najwyżej smakiem.

Dżonego interesuje stan raczej nienaganny, karton i papiery mile widziane ale nie aż takie konieczne.


Brawo Dżony!
Ja strumieniuję Bluesound’em Node2. Świetne pudełeczko!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 14:41 #442798

Bardziej (przynajmniej na razie) interesuje mnie opcja grania z dysku ale stream jako poszukiwanie nowych rzeczy jest nie do pogardzenia, niestety nie naciągnę tak "kołderki" żeby starczyło na Node 2 (smuteczek) dlatego liczę na okazję z M-Netem, choć mając na uwadze to, że do M-Neta i tak będę chciał (i potrzebował) dokupić za jakiś czas Q-Daca (chwilę przemęczę się z jakąś tanioszką) za też ok. "tałzena" to zakup Node 2 (widzę nówki na aukcjach po 1800) przestaje być taki nierozsądny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 15:07 #442799

Edgar, jako długi użytkownik tego dziadostwa M-Net, serdecznie odraza Johnemu kupno tego cholerstwa....
Jeśli John chce sobie pograć z plików to serdecznie polecam zakup czegoś takiego:
allegro.pl/terminal-hp-t5740-1-6ghz-1gb-...lac-i7181557410.html
i zainstalowanie na tym Daphila:
www.daphile.com/

Edgar gra na tym w swoim systemie i jest zachwycony (sterowanie za pomocą aplikacji Squeezer do pobrania w google play).
A M-Net działa jako radio internetowa w salonie podłączony do soundbara przy telewizorze, bo do niczego innego się nie nadaje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 18:18 #442804

Aaahaa ... czyli tak się sprawy mają :dry:

Garść zapytowywań:
Jak z tego cudaka wyciągasz sygnał ?
Rozumiem, że w systemie zaszyty jest odtwarzacz i wizualizacje tego co się dzieje mam na smarkofonie przez tego squizera ?
Na czas instalacji Daphila podpinam monitor, mysz i "kibord", potem odpinam i podpięte zostaje tylko zasilanie, dysk zewnętrzny i sygnał do wzmacniacza (analog czy cyfra po USB do jakiegoś DAC-a) ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 18:30 #442805

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tam nie znam się na audiofiliźmie, ale miałbym zbliżoną propozycję do mini PC Edgara.
Miałem już takie miniPC Zotca. To generalnie fajna koncepcja, bo taki komp można też złożyć samemu. System można wybrać samemu. Jako alternatywa do maca mini. W końcu z przyczyn różnych skupiłem się na takich komuterkach co to mają osadzony system ewentualnie z dualbootem. Czyli jakiś Android TV z w dualboocie z np. LibreELEC/OpenELEC. To taki system typu JeOS (just enough operating system). JeOSy są systemem z nakładką Kodi. To całkiem spory rynek i np. mój Wetek Core kosztował niecałe 500 zyla.
Audiofile będą kręcić nosami, ale uważam, że to propozycja warta rozważenia. W sensie niekoniecznie Wetek. Na forum Kodi jest wątek o sprzętach w zależności od przeznaczenia i budżetu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 18:38 #442807

Dżony jako bardziej sprzętofil niż audiofil będzie kręcił nosem głównie na brzydotę proponowanych urządzeń. Dżony chciał , żeby było ładnie, stylowo, no ale cena 7 dych i raptem kilka ceregieli z instalacją przemawia do dżonego jak nie przymierzając babeczka piaskowa i litr mleka, a nawet jak placki po zbójnicku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 18:54 #442808

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Proponuję Dżonnemu wzięcie też pod uwagę, że te pudełka nie są duże. Taki WetekCore:
wetek.com/us/en/product/wetek-core
to wielkość 4 pudełek od papierosów. Nie wszystkie są brzydkie, ale większość to maleństwa. Można je powiesić na ścianie za TV lub jak miniPC w systemie Vesa. Mają piloty z akceleratorem i z klawiaturami. Różnorodność jest spora.
Nie wskazuję konkretnych producentów, niech Dżonny ma:
forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Juno.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/03/31 19:18 #442811

Sygnał wyłazi przez USB i leci do mojego Audilaba 8200CDQ -rozpoznał tego HP bez problemu.
Instalacja Daphile, poczytaj tutorial (5 post w tym wątku):

audiocafe.pl/cyfrowe-audio-odtwarzacze-p...5788216f6dc726d64ead

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/04/01 22:40 #442821

A co właściwie dolega "temu audiolabu" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/04/03 11:17 #442839

John 1.5 V napisał: A co właściwie dolega "temu audiolabu" ?


Koszmarna obsługa... Dołączonego pilota można dać psu do pogryzienia -przynajmniej zwierzak będzie miał jakąś radochę.
USB przyjmuje tylko nośniki z partycjonowaniem opartym na FAT/FAT32.
Wyświetlacz pokazuje nazwy plików w systemie 8+2. Pamiętasz, kiedy ostatni raz tak zapisywałeś pliki???
Długie nazwy weszły w 1995 roku, a to Audiolabowe cholerstwo w drugiej dekadzie XXI wieku ma z tym problem!!!!!!
Obsługa przez aplikację -koszmar... Z tego co pamiętam tam też nazwy plików były pokazywane 8+2.
Ech...
W sumie co ja robię. Powinienem napisać, że M-Net jest świetny i sprzedam Ci go w rewelacyjnej cenie 800 zeta :-)))))))
Tyle, że mój jest ciornyj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/04/03 12:18 #442841

A FAT-em się liczyłem, z resztą i tak miałem przewidziany dysk 1T i pliki FLAC 16/44.1 więc styknęło by ale ... 8+2 ? Pamiętać pamiętam, choć trochę jak przez mgłę, raczej w czasach kiedy peceta macałem tylko w szkole na informatyce - DOS+win3.1 i tego typu diwajsy.

Może bym to wszystko jakoś przeżył, no ale ten kolor :dry: ;)

Jeszcze mnie kusi Malina ale taniej (a wcale nie gorzej) wyjdzie jakiś terminal i ten Daphile.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/04/03 12:33 #442843

  • Juno
  • Juno Avatar
  • Gość
  • Gość
Chciałem tylko dodać uwagę praktyczną. Otóż zaletą takich systemów (nie licząc ograniczenia hardwarem, a nie softem) oprócz funkcjonalności jest sposób zarządzania międzymordziem. Mnie do konkretnego rozwiązania przekonał sposób obsługi. Zwracam na to uwagę, bo potem się okazuje, że można to było zrobić wygodniej. Z tym, że wygodniej, nie znaczy po staremu. Uważam, że niezauważalnym dla użytkownika-in-spe aspektem odtwarzania plików/streamingu jest właśnie codzienna obsługa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/05/08 21:47 #443124

Ech, tyle mojego gadania, przebierania, ten krzywy, tamten nie w tym kolorze, a ten nie ma czapeczki. Koniec końców skończyło się na xDuoo X3 którego mogę sobie podpiąć do "wieży" bo ma LINE OUT i wsadzić do kieszeni bo ma rozmiary starej nokii.

Na pokładzie Cirrus Logic CS4398, potem podwójny Texas OPA1612 i na wyjściu LMH6643 dający radę do 300 omów czyli DT880 też zapnę bez konieczności podkręcania głośności do oporu.

Wkrótce więcej spostrzeżeń, a tak na szybko mogę napisać, że brzmi bardzo przyzwoicie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audiolab M-Net ... "srebrny" jeśli łaska. 2018/06/08 10:02 #443307

Na razie wyszła wtopa (cztery i pół stówki w plecy). Po pierwsze primo odtwarzacz po próbie aktualizacji (niepotrzebnej jak się okazało, czego Dżon cipereusz nie sprawdził wcześniej :oops: ) zawiesił się w pizdu na amen. Aktualnie odtwarzacz wędruje albo już jest na miejscu u producenta i coś tam będą "modzić"

Po drugie primo, problem jest jeszcze taki, że Dżon obejrzał zbyt późno ten filmik.

Jeśli ktoś ma krytyczne uwagi co do stosowanej tu metodologii to chętnie poczytam, jednak wygląda to dziwnie.

Jak się uda to nabędę jednak małego lapka (w miarę nie stary HP z ekranem ok.13"), podepnę zewnętrzną kartę przez USB, pozainstalowywuję "fubary" i inne "tulsy" i tak się to skończy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator