HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2020/12/02 10:01 #449648

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
6600. Nie wyciągany z pudełka, nie grany, z polskiej dystrybucji. Kontakt m.stryjecki@hfm.pl
tel. 501 64 24 54
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/01/04 14:08 #449926

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Zmiana ceny: 7200 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/01/04 15:07 #449928

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Noworoczna pod-wyżka? :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/01/04 16:44 #449932

Iro napisał: Noworoczna pod-wyżka? :whistle:


Podatek cukrowy robi swoje ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/01/19 21:23 #450022

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Prosta sprawa; wzmacniacz jest na tyle dobry (nie słyszałem niczego lepszego za 15 kzł, a nawet i 20 z hakiem), że szkoda sprzedawac za torbę sliwek. Poza tym, sprzęt będzie niebawem drożał. To niezbyt dobra wiadomość, ale niestety fakt. Lepiej zostać z naprawde wartościowym urzadzeniem, niz torbą papieru tracącego na wartości z tygodnia na tydzień. A zaraz może i szybciej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/01/20 13:03 #450028

Maciej Stryjecki napisał: Prosta sprawa; wzmacniacz jest na tyle dobry (nie słyszałem niczego lepszego za 15 kzł, a nawet i 20 z hakiem), że szkoda sprzedawac za torbę sliwek.


Mogę sprzedać Ci torbę śliwek za połowę tamtej ceny :)

Maciej Stryjecki napisał: Poza tym, sprzęt będzie niebawem drożał. To niezbyt dobra wiadomość, ale niestety fakt.


W pierwszej chwili chciałem napisać, że o fakcie można mówić dopiero wtedy gdy ten zaistnieje. Ale przecież już zaistniał. Ot choćby taki wzmacniacz Rogue Audio Sphinx V2. Zdrożał. Albo McIntosh MA9000. A tak serio, to sprzęt już podrożał w porównaniu z poprzednim rokiem i to sporo, a ludzie biednieją. W związku z czym Twoje prognozy mogą się nie sprawdzić. I sprzęt, który nie znalazł nabywcy za niższą cenę nie znajdzie również za wyższą. Jeżeli tak się stanie, to po latach w ekonomii zjawisko to może zyskać nazwę paradoksu Stryjeckego-Szulca jako kontrprzykład paradoksu Giffena. Zakładając, że sprzęt grający klasy Hi-End to dobro niższego rzędu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/02/03 16:15 #450091

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Adamie, masz racje. Co więcej - żaden argument nie ma słabego punktu. Tyle, że...
Kontaktuję się z dystrybutorami codziennie, rozmawiam, z wieloma znam sie od ćwierc wieku i najzwyczajniej lubimy i cenimy sie nawzajem. W tym srodowisku modne jest narzekanie w rodzaju: nie sprzedaje się, klienci marudza itp. Tymczasem ostatnio słysze od WSZYSTKICH, jak leci, że drogie graty sprzedaja się jak szalone i takie zniwa pamietaja tylko najstarsi, z wczesnych lat 90. Problemem obecnie nie jest sprzedac, tylko zapewnic towar. Na MA12000 na przykład sklepy chca dawać 100% przedpłaty, bo klienci tez chca dawać zaliczki. I niestety - producent nie nadąża z zamówieniami. Podobnie: proponuję spróbowac kupic flagowe słuchawki Grado i zacząc rozmowę od tego, że chce zniżkę 20%.

Możemy sobie dywagować i polemizować, ale kłócenie sie z rzeczywistością to chyba strata czasu. Ludzie biednieją... Wczoraj widziałem kolejkę do sklepu ze zlotem. Taka na dwie godziny czekania. Znajomy - importer Land Rovera mówi: mocno sie ruszyło. Głównie w segmencie najdrozszych modeli ze szczytowym wyposażeniem.

Przykro to pisać i przyznam, że cięzko mi to przechodzi przez gardło, ale wzmacniacze McIntosha nie sa dla ludzi, którzy biednieją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/02/04 11:12 #450093

Maciej Stryjecki napisał: ... Możemy sobie dywagować i polemizować, ale kłócenie sie z rzeczywistością to chyba strata czasu. Ludzie biednieją... Wczoraj widziałem kolejkę do sklepu ze zlotem. Taka na dwie godziny czekania. Znajomy - importer Land Rovera mówi: mocno sie ruszyło. Głównie w segmencie najdrozszych modeli ze szczytowym wyposażeniem.


Skoro tak jest, to pozostaje poszukać racjonalnego wyjaśnienia (które właściwie już przedstawiłeś, choć trochę nie wprost). Jest spora grupa ludzi z gotówką, z którą nie wiadomo co zrobić. Na lokatach i "bezpiecznych" funduszach się traci, na ryzykownych można dużo zyskać ale i dużo stracić. Więc kupują dobra trwałe, których pewnie by nie kupili w normalnych warunkach. Jest nawet stosowny idiom po angielsku: "money burns a hole in pocket". A zyskają także ci robiący zakupy na rynku wtórnym, bo wzrośnie podaż. Kto wie, może i ja zaczaję się na jakieś Harbethy albo ProAki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rogue Audio Sphinx V2 całkowicie nowy 2021/02/04 14:38 #450095

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Zastanawiałem się, skąd ten popyt na rynku drogich gratów i nic mi nie przychodziło do głowy. Wygląda na to, że jest dokładnie tak, jak piszesz. Niepewna gotówka z wiszącym nad nią widmem hiperinflacji parzy i kto ma uciułane ucieka od niej. Jak to gdzies słyszałem "cash is trash", więc stąd popularność złota, ale tez i dóbr trwałych. W normalnych warunkach to absurdalna sytuacja, ale może sie okazać, że wzmacniacz dobrej marki jest lepszym nosnikiem kapitału, niż równowartość w zlotówkach. Ale może byc i tak, ze skoro zaraz pieniadze moga byc niewiele warte, to przyszła pora na zamiane ich na dotychczasowe marzenia. A tu nagle ograniczono ich podaż - wycieczki na Bali i wszelkie podróże - zakazane. Ludzie w domach pozamykani, więc może wybierają to, z czego skorzystają w swoich czterech ścianach? Podobno identycznie rzecz sie ma na rynku drogich laptopów - klienci biorą to, co jest. Własnie - emocje podsyca malejąca podaż. Z tego, co wiem, wiekszość firm produkujących sprzęt ma problemy z utrzymaniem wydajności - brakuje podzespołów, podwykonawcy sie spóźniają, kuleje transport. Ponoć z Chin niebawem przestana płynąć kontenerowce i problem przeniesie sie na lodówki, pralki itp. A propos firm motoryzacyjnych - te zniwa dotycza przede wszystkim tych, które maja fabryki w Europie. czyli...Maja towar.
Jak bedzie i co bedzie w dalszej perspektywie oczywiscie nie mam pojęcia, ale stan obecny wydaje sie pogłębiać. Z drugiej strony jakos nie wierze w to, że ludzie zostana "wyszczepieni" i zaraz po tym wszystko wróci do normy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator