HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/22 23:32 #448858

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25
Szukam pomocy w modyfikacji tych kolumn. Chciałbym jeszcze na nich pograć, zanim nazbieram na lepsze ale chcę coś zmienić, bo jednak ta góra przydałaby się lepsza. To znaczy tak w ogóle to są bardzo ok. ale po 2 latach już się che lepiej, inaczej. Jakby ktoś miał z nimi doświadczenie to proszę o poradę czy lepiej coś ze zwrotnicą zrobić i zostawić te Seasy czy je wymienić?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/23 02:31 #448859

Witam
Z doświadczenia wiem że na początek najlepiej pogmerac w zwrotnicy, to znaczy wymienić kondensatory na wysokotonażowych, nawet zmiana z MKT na MKP daje słyszalnie zauważalną różnice ( nie na zasadzie autosugestii ). Na przykład Jantzen Audio, czy inne markowe. Ale raczej te z wyższej półki żeby różnica była wyraźna. Może na jakiś czas wystarczy. Kombinowanie z głośnikiem to już nie takie proste w brew pozorom. Też wiem coś o tym.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/24 10:41 #448865

Jeśli zwrotnica jest fabryczna i elementy są markowe to nic bym nie zmieniał (no chyba, że są tam elektrolity, ale nie sądzę), można tylko zepsuć. Kolumny są projektowane, wszystkie parametry policzone i łatwo, na ślepo się nic nie poprawi losowo dobranym kondensatorem lub głośnikiem. Oczywiście można się bawić w tuning ale trzeba mieć do tego wiedzę i sprzęt pomiarowy. jeśli nie masz to ja bym odradzał wszelkie ingerencje. Co więcej grzebane kolumny będzie trudniej odsprzedać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Laslo.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/24 11:11 #448867

Moim zdaniem grzebane kolumny są wręcz niesprzedawalne, no ... chyba, że się przemilczy temat :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/25 15:30 #448885

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25

John 1.5 V napisał: Moim zdaniem grzebane kolumny są wręcz niesprzedawalne, no ... chyba, że się przemilczy temat :evil:

Kupione za 600 zł (okazyjnie) więc można zaryzykować :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/25 15:30 #448886

  • Mechanik Kudelski
  • Mechanik Kudelski Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 25

Laslo napisał: Jeśli zwrotnica jest fabryczna i elementy są markowe to nic bym nie zmieniał (no chyba, że są tam elektrolity, ale nie sądzę), można tylko zepsuć. Kolumny są projektowane, wszystkie parametry policzone i łatwo, na ślepo się nic nie poprawi losowo dobranym kondensatorem lub głośnikiem. Oczywiście można się bawić w tuning ale trzeba mieć do tego wiedzę i sprzęt pomiarowy. jeśli nie masz to ja bym odradzał wszelkie ingerencje. Co więcej grzebane kolumny będzie trudniej odsprzedać.


Markowe raczej nie są. Znalazłem u sąsiadów fotkę
www.audiostereo.pl/uploads/monthly_2020_...115a369cab443598.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450? 2020/06/26 13:13 #448888

Słabo widać, ale ten mniejszy wygląda na elektrolit i temu trzeba by się przyjrzeć, zmierzyć i jeśli nie trzyma parametrów to bym wymienił. Ile te kolumny mają lat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator