HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kompletowanie wieży vintage (JVC?) 2020/03/19 20:58 #448356

Witam
Pierwszy raz tu jestem, ale zdążyłem już trochę wątków poczytać, jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc postanowiłem założyć nowy wątek.
W ostatnim czasie po raz kolejny wyzionął ducha mów poczciwy stary deck Technicsa RS-B555, nie był to żaden cud techniki, jednakże był u mnie od nowości, kupiony jeszcze przez brata w Pewexie za "miliony" $ w wiadomych czasach, psuł się kilkukrotnie, głównie automatyka. Nie chciało mi się już go naprawiać, a magnetofon muszę mieć, wiadomo, sentyment, więc przy okazji postanowiłem spełnić młodzieńcze marzenia posiadania klasycznego, pięknego zestawu wieży stereo. Niestety jak już wiecie, sentymentalny ze mnie dureń, więc nie ma siły przetołkować, żeby kupić coś nowszego, trudno, postanowiłem w to brnąć, najwyżej będę się grzebał w naprawach. :)
Nie chcę inwestować milionów monet w leciwy sprzęt, bo wiadomo, że może być różnie, szczególnie, że kupić coś naprawdę ładnego i zadbanego graniczy z cudem, więc nie będę wydawał milionów na jakieś nakamichi, czy inne revoxy, żeby potem kolejne miliony pakować w naprawę, bo szkoda będzie, by nie działało. Wydać tyle, żeby jak coś nie było wielkiego bólu serca za jakiś czas, kiedy trzeba będzie naprawić, lub po prostu wymienić na kolejny model, jeśli naprawa okaże się nieopłacalna. Także pułap cenowy ustawiłem sobie na około 700-800zł za wzmacniacz i max 400-500 tuner radiowy. Powinno się dać coś znaleźć sensownego w takim pułapie cenowym.
Motywem przewodnim jest hasło: ma nie tylko dobrze grac, ale i wyglądać. ;) Wyglądać vintage najlepiej jak to tylko możliwe. Z klasyki deck'ów niezwykle spodobał mi się model JVC KD-A7, niestety bardzo trudno dorwać rozsądny cenowo model, a jeszcze trudniej ładny wizualnie i technicznie. :( Póki co udało się kupić w świetnym stanie JVC KD-A5, jednak nadal będę polował na A7, ewentualnie A55. Chciałbym teraz skompletować do tego resztę wieży, by miało to ręce i nogi, i wizualnie się komponowało. Amplituner mam raczej słabowaty, Denon DRA-275RD, reflektuję wymienić go na oddzielne elementy tuner + wzmacniacz, najlepiej też JVC, lecz jeśli nie i coś innej firmy, to również srebrne. Zazwyczaj firmy robiły tak, że wypuszczały "klocki" wieży razem jako zestaw, który stanowił w danym sezonie konkretną całość, nie mogę jednak kompletnie znaleźć z czym mógłby być sparowany oryginalnie ten deck który kupiłem. Kolumny do napędzenie to Jamo E 850 i na razie zostają, pasuje mi ich dźwięk i nie czuję potrzeby zmiany póki co, także 200W (short) / 140W (long).
W oko wpadły mi takie wzmacniacze od JVC z tego okresu co deck:
- któryś z serii wzmacniaczy JVC A-X1, JVC A-X2, JVC A-X3, lub najmocniejszy JVC A-X4
- JVC JA-S77
- JVC JA-S44
- JVC JA-S22

Może coś innego, w sensie innej firmy? Fajnie by było, gdyby też dało się do zestawu kupić tuner radiowy w identycznym klimacie. Podświetlenie w decku jest bardzo charakterystyczne, byłbym kontent gdyby we wzmaku i tunerze było podobnie. Ktoś może pamięta, albo wiec z jakimi innymi komponentami był ten deck sprzedawany przez producenta, czy też było to indywidualny wypust.
Mam nadzieję, że znajdą się tutaj jeszcze jacyś pasjonaci vintage, którzy będą mieli chęci i wiedzę by pomóc w doborze. :)
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kompletowanie wieży vintage (JVC?) 2020/03/24 10:18 #448404

Szukaj pasujących rocznikowo modeli na hifiengine.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kompletowanie wieży vintage (JVC?) 2020/03/24 11:00 #448405

Jeśli chcesz osiągnąć dobry efekt to szukaj wzmacniacza z tej samej lini JVC, z wymienionych przez Ciebie tylko najwyższy model jest godny polecenia, czyli JA-S77. Wszystkie niższe to proszenie się o kłopoty ze względu na hybrydowe końcówki mocy. Po 40 latach padają jak muchy jeśli tego nie zrobiły wcześniej.
Na poszukiwanie takiego wzmacniacza w dobrym stanie w akceptowalnej cenie przeznacz sobie przynajmniej kilka miesięcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kompletowanie wieży vintage (JVC?) 2020/03/24 18:17 #448407

Potwierdzam ostrzeżenie o hybrydowych układach. Jeśli padną to szansa na znalezienie takiego układu jest raczej mała, a zamienników nie ma, zatem - szerokim łukiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator