HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung 2019/10/09 20:17 #447362

Witam,

nie do końca wiem czy dobrze trafiłem z działem. Za wszelkie uchybienia przepraszam.

Posiadam telewizor Samsung LE37A551P2R oraz kino domowe (odbiornik DVD) LG HT552TH wraz z zestawem głośników 5.1

Kupiłem sprzęt używany bez sprawnego lasera lub napędu, bo płyty nawet nie zaczynają się kręcić - wspominam o tym, bo nie mogę/nie umiem sprawdzić czy da się ustawić tak, żeby wszystkie 6 głośników działało jednocześnie, a przy odpalaniu oryginalnych DVD chyba powinno tak być z automatu. Mimo wszystko mam pewność, że każdy głośnik oraz kable są sprawne - sprawdzałem).

Jak już wspomniałem, nawet słuchając radia (jedna z opcji tego DVD) grają tylko dwa mniejsze głośniki + subwoofer.
1) Czy da się zrobić tak, żeby nawet podczas słuchania radia grały wszystkie głośniki (6)?
2) DVD ma też opcję podpięcia USB. Kiedy podpinam USB i puszczam muzykę (pliki mp3) to również grają tylko dwa głośniki + subwoofer, a marzy mi się hałas z wszystkich głośników na raz - czy jest to możliwe, czy potrzeba do tego dokupić jeszcze jakieś urządzenie?
2a) Jeśli podepnę pendriva z muzyką do TV, to czy będę mógł słuchać muzyki z 6 głośników DVD?

Kiedy podpinam w.w. DVD kablem HDMI do telewizora, to niestety nie mogę dostać się do menu DVD, a zapewne tam są jakieś ustawienia głośników i wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany. Pilot od DVD jest sprawny, bo DVD reaguje na zmiany głośności czy przełączanie między trybami radio/usb itd., ale do menu dostać się nie mogę.
3) Czy myśląc, że pilot od DVD odpali mi menu DVD na telewizorze się mylę?

Nie mam telewizji, więc oglądam na telewizorze filmy puszczone z laptopa tzn. TV ma 3 porty HDMI, do jednego mam podłączony laptop, do drugiego DVD. Niestety wtedy grają głośniki z TV, zamiast z DVD.
Kiedy podłączam laptopa kablem HDMI do DVD to nieważne jaki tryb odpalę na DVD, głośniki w ogóle nie grają.

4) Najbardziej zależy mi na połączeniu laptopa z DVD i TV tak, żebym np puszczał muzykę/film na laptopie, wyświetlał go na TV i słuchał dźwięków z 6 głośników DVD. Czy to jest w ogóle możliwe?

Co ciekawe (dla mnie), kiedy podłączyłem do DVD pendrive ze zdjęciem, to mogłem je obejrzeć na TV czyli połączenie HDMI jest sprawne.

A może nie da się tego załatwić samymi kablami HDMi?

Przepraszam jeśli post jest napisany chaotycznie, ale napisałem w sumie wszystko co wiem i co testowałem. Oczywiście przełączałem na DVD wszystkie tryby jakie są podczas testowania wyżej wymienionych konfiguracji.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung 2019/10/10 18:39 #447367

na początek ''przegryź'' instrukcję , czy już to zrobiłeś ? www.lg.com/pl/wsparcie/wsparcie-produktowe/lg-HT552TH

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podłączyć kino domowe 5.1 LG HT552TH do TV Samsung 2019/10/10 21:30 #447372

najlepiej to sprzedać,

te kombajn nie potrafi przyjąć dźwięku z zewnątrz inaczej niż w postaci stereo
poprzez zwykłe analogowe kable AUX, lub przez wejście optyczne (niestety nie ma w instrukcji informacji o tym co te wejście przyjmuje) ale raczej nie będzie to działało jako zestaw wielokanałowy do TV
przy słuchaniu radia i mp3 graja tylko dwa głośniki + sub bo muzyka jest w stereo
przeczytaj stronę 22 z instrukcji, masz tam trochę informacji o różnych funkcjach odtwarzania dźwięku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator