HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poprawa jakości dźwięku Altus 110 2019/02/07 00:02 #446201

Otrzymałem od taty leciwe już kolumny Altus 110 wraz ze wzmacniaczem i korektorem Techniks. Gdzieś w internecie przewinęły mi się informacje o możliwości poprawy jakości grania tych kolumn jednakże jestem kompletnym laikiem w tej branży. Chciałbym zrobić to samemu. Słucham głównie muzyki elektronicznej i klasycznej zależy mi na dobrym odsłuchu a nie tylko głębokim basie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa jakości dźwięku Altus 110 2019/02/07 08:51 #446202

Będzie z tym problem, a nawet dwa. Pierwszy ze względu na brak doświadczenia i wiedzy, drugi ze względu na to, że praktycznie każda z osób, które przerobiły te czy inne kolumny kierowała się innymi przesłankami, używała innych podzespołów i wykonywała modyfikacje na inne sposoby. Innymi słowy, jest zbyt wiele drug na których można zabłądzić.

Z jednej strony można próbować przywrócić je do stanu fabrycznego, z drugiej, poprawić lub zrobić od nowa to co zostało pominięte na etapie projektu i produkcji, a jest tego sporo. Konstrukcja jest dosyć stara a i koncepcja budowania tych kolumn też jest specyficzna. Altusy to w zasadzie kolumny estradowe zaadoptowane do warunków domowych.

Chyba największą bolączką Altusów i Altonów jest beznadziejnie słaba obudowa, cienka i bez usztywnień. Tu szukałbym pola do popisu.

Warto też zaznaczyć, że zależnie od zakresu pomysłów i prac, może nie być tak tanio jak nam się wydawało i może się okazać, że za te same pieniądze możemy kupić używane kolumny o dużo lepszej klasie grania, wyglądzie i w ogóle wszystkim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Poprawa jakości dźwięku Altus 110 2019/02/08 09:39 #446207

W skrócie, spojler do trabanta? Można, tylko po co?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator