HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 17:49 #443151

• Zind99
  • Zind99 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
Posiadam kolumny Tonsil ZG30C114 o impedancji 8 ohm. Po przesłuchaniu na zapożyczonym od brata wzmacniaczu (marantz pm52 - moc wzmacniacza to 80W, a kolumn 30W więc uważałem żeby nie spalić) stwierdziłem że grają całkiem nieźle, ale brakuje trochę basu. Chcę zatem kupić wzmacniacz i o ile to możliwe subwoofer. Mój problem polega na tym, że nie wiem jaki wzmacniacz i subwoofer wybrać żeby wszystko dobrze się zgrało. Z tego co na razie udało mi się dowiedzieć wnioskuję, że potrzebuję wzmacniacza z wyjściem na kolumny i subwoofer aktywny, ale nie mam pewności. Chciałbym aby łączny koszt wzmacniacza i subwoofera wynosił maksymalnie mniej więcej 700zł. Proszę o pomoc :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 21:24 #443153

• przemko77
  • przemko77 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • Oklaski: 3
  • Otrzymane podziękowania: 10
Tak naprawdę w przypadku klasycznego stereo nie powinno się używać subwoofera ,kolumny same powinny zapewnić należyte odtwarzanie basu ,no ale jeżeli musisz możesz podłączyć suba
W przypadku muzyki najlepiej się sprawdzi subwoofer o konstrukcji zamkniętej ,są wzmacniacze z wyjściem na suba np Yamaha AS-300
The following user(s) said Thank You: Zind99

Ostatnio zmieniany: przez przemko77. Powód: literówki

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 22:32 #443155

• Zind99
  • Zind99 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak tak patrze, to wzmacniacz z wyjściem na subwoofer to sprzęt na mocniejsze kolumny, a z tego co wiem to podłączenie suba i kolumn do wzmacniacza stereo to nie robota dla amatora, więc chyba jednak obędę się bez subwoofera. Dzięki za szybką odpowiedź.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator