HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 17:49 #443151

Cześć,
Posiadam kolumny Tonsil ZG30C114 o impedancji 8 ohm. Po przesłuchaniu na zapożyczonym od brata wzmacniaczu (marantz pm52 - moc wzmacniacza to 80W, a kolumn 30W więc uważałem żeby nie spalić) stwierdziłem że grają całkiem nieźle, ale brakuje trochę basu. Chcę zatem kupić wzmacniacz i o ile to możliwe subwoofer. Mój problem polega na tym, że nie wiem jaki wzmacniacz i subwoofer wybrać żeby wszystko dobrze się zgrało. Z tego co na razie udało mi się dowiedzieć wnioskuję, że potrzebuję wzmacniacza z wyjściem na kolumny i subwoofer aktywny, ale nie mam pewności. Chciałbym aby łączny koszt wzmacniacza i subwoofera wynosił maksymalnie mniej więcej 700zł. Proszę o pomoc :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 21:24 #443153

Tak naprawdę w przypadku klasycznego stereo nie powinno się używać subwoofera ,kolumny same powinny zapewnić należyte odtwarzanie basu ,no ale jeżeli musisz możesz podłączyć suba
W przypadku muzyki najlepiej się sprawdzi subwoofer o konstrukcji zamkniętej ,są wzmacniacze z wyjściem na suba np Yamaha AS-300

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemko77. Powód: literówki

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/05/16 22:32 #443155

Jak tak patrze, to wzmacniacz z wyjściem na subwoofer to sprzęt na mocniejsze kolumny, a z tego co wiem to podłączenie suba i kolumn do wzmacniacza stereo to nie robota dla amatora, więc chyba jednak obędę się bez subwoofera. Dzięki za szybką odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobieranie wzmacniacza i subwoofera do kolumn 2018/11/04 16:07 #445079

Panie Witoldzie dla mnie jest Pan osobą godną najwyższego szacunku, a to ze względu na to że otaczają Pana książki, bardzo rzadki widok...
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator