HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/06 13:35 #441542

Tak jak w temacie. Bardzo bym cieszył z propozycji do DIY boxow o pojemności 26 litrów z wycięciem na 19 cm pod niskotonowiec. Dodam jeszcze że znalazłem chińczyka rogford 820a, niestety wymaga on według jednego z zagranicznych użytkowników podobnego forum od 30 d0 50 litrów. Jak się dowiem jak wstawiać zdjęcia to z chęcią pokaże:)

serdecznie pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/06 21:37 #441545

A co to te DIY boxy ? , jako że głośnik to coś koło 8'' i 150 zł to jakaś pierdziskrzynka ? , minimum budżetowe to jakiś STX np allegro.pl/glosnik-niskotonowy-stx-w-22-...ice-i7148372894.html pasuje idealnie wymiarem i Vas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/06 22:02 #441546

A Pan konstruktor wie jaka dobroć głośnika jest mu potrzebna do obudowy którą składa, a która to jak na razie nie wiadomo czy będzie zamknięta czy z rezonatorem Helmholtza ? A może parametry TS i te wszystkie QT(a)sy są mu nie potrzebne podobnie jak choćby winISD w którym wgrana jest spora baza danych do głośników i wg której mógłby sobie dobrać odpowiedni przetwornik, a nie wróżyć z fusów i opierać się tylko na średnicy, bo już wywiercił otwór czy też raczej dziurę. Nie chcę dezawuować umiejętności konstruktorskich i doświadczenia inżynierskiego ale na razie wygląda mi to na ... partyzantkę.

Moja rada - prześledzić wątki i poradniki na ssl.diyaudio.pl/content.php , doposażyć się w narzędzia i dopiero wtedy zabrać się za składanie czegokolwiek co ma wydawać dźwięki, ewentualnie ... wylać trochę żółci, - że hejt, że po to jest forum żeby pytać i takie tam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/06 22:26 #441547

jak to napisał John , dzióra to nie wszystko , ten STX z linku dałby radę w 25l basreflex , dobry głośnik kosztuje i trzeba mieć wizję tego co chce się zrobić a nie myślenie w stylu znalazłem budkę lęgową dla ptaków zrobię sobie DIY boxy
nasz kolega konstruktor miał pewnie na myśli głośnik kenford HW 806 czyli tajemniczy chiński wynalazek za 15 euro , bez podanych jakichkolwiek wartościowych informacji , albo ja takich nie mogłem wyszukać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/07 17:15 #441553

hallo!

Dziękuje za uszczypliwe ale jakże pożyteczne odpowiedzi, także tak... ja konstruktor który leci z partyzanta mam wizje wstawienia tanich głośników do skrzyń przy których jestem w trakcie odrestaurowywania. Były to stare boxy normandale którego modelu już niestety nie podam bo osunąłem już wszystkie naklejki. Boxy są już wyszlifowane. Tam gdzie trzeba było jest uzupełnione delikatna masa do drzewa. Wiec otwory już były... to czym się sugeruje to litraż oraz tym żeby Ohmy wymienianych głośników były te same. Bassreflex jest. Idac takim kierunkiem raczej nie można zrobić nic źle. Pisałem o pomoc w znalezieniu odpowiedniego niskotonowca (litraz) a wy mnie tu obrzucacie jakaś obrzydliwa terminologia, TS'y QT'sy (:)) tak jak bym ja jako laik miał wiedzieć co to znaczy, nie wiecie ze nadgorliwość to pierwsza droga do piekła :)) ?

Glosniki ktore wczesniej znalazlem to kenford 820a, (widac myslalem nie o tym fordzie co trzeba ;) ) na niemieckim forum znalazlem ich test ktorego konluzja bylo ze graja wyjatkowe dobrze, neutralne i najwiekszym zaskoczeniem bylo niski poziom znieksztalcen. Niestety litrarz 30-50 wiec nie wchodzily w gre... a szkoda bo cena bardzo atrakcyjna.

Boxy maja na koniec przyjac kolor czerwony piano i posluzyc jako prezent, moja nagroda jest zabawa w formie grzebania przy nich.

Dzieki za propozycje oraz za strone winlSD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

niskotonowiec do 150zl za sztukę do 26l skrzyni 2018/02/07 17:40 #441554

Napisałeś ,, boxy "' i wał wie o co biega , to kolumny 2 drożne 3 , a mogły być jeszcze jakieś ,,dopalacze" basowe do jakiś małych monitorków i się dziwisz że dostałeś takie a nie inne odpowiedzi , jak to odnawianie to szuka się orygianłów , albo projektu kompletnego z głośnikami i zwrotnicą , albo podpatrzeć co jest użyte w jakiś kolumnach fabrycznych i skopiować układ ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator