HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 13:40 #433452

Witam Wszystkich :)
Chciałbym dolozyc do moich dwóch kolumn ( są identyczne ) jednego głośnika o mocy 100-200w jednak problem w tym że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Wiem,że dla innych może okazać się to banalnie proste i jest duzo poradnikow jak to wykonać ale dla mnie jest to zbyt skomplikowane.. Ten 3 glosnik mam polaczyc z tym 150w ? Mam zastosować zwrotnice? . Mój wzmacniacz jest dość stary od Unitry Diory x2 po 30w jednak kolumny graja na nim bardzo dobrze. Nie wiem czy ta cala modernizacja nie doprowadzi do jego spalenia .
Co sądzicie na ten temat ?
Dodaje zdj jak wygląda wnętrze kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kubson3n.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 13:42 #433453

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 14:25 #433454

Rzeczywistość jest taka że 99% podobnych "pomysłów racjonalizatorskich" jest słabych albo bardzo słabych jaki jest Twój jeszcze nie wiem zanim nie zadam jednego pytania => czy ów "jednego głośnika 100-200 W" to masz na myśli dodatkowy subwoofer w oddzielnej obudowie , który chcesz jakoś elektrycznie podłączyć czy... chcesz do obudowy każdej z kolumn dodać po dodatkowym przetworniku (głośniku).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 14:48 #433455

Patrick napisał: Rzeczywistość jest taka że 99% podobnych "pomysłów racjonalizatorskich" jest słabych albo bardzo słabych jaki jest Twój jeszcze nie wiem zanim nie zadam jednego pytania => czy ów "jednego głośnika 100-200 W" to masz na myśli dodatkowy subwoofer w oddzielnej obudowie , który chcesz jakoś elektrycznie podłączyć czy... chcesz do obudowy każdej z kolumn dodać po dodatkowym przetworniku (głośniku).



Chcę dodać dodatkowy do każdej z kolumn :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 15:59 #433456

Kolega myśli, że coś tym zyska?
Do tego ze wzmacniaczem Diora?
Hmm...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 17:03 #433459

Nie wiem co to za kolumny i jest to generalnie obojętne ale jedno jest pewne => po takim "tjuniku" będzie tylko gorzej .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 17:54 #433460

Patrick napisał: Nie wiem co to za kolumny i jest to generalnie obojętne ale jedno jest pewne => po takim "tjuniku" będzie tylko gorzej .

Zamieniłby stryjek siekierkę na kijek :)
MZ chyba lepiej się pozbyć tych skrzynek razem z Diorą i poszukać na wtórnym jakiegoś budżetowego systemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 18:24 #433461

Kubson3n napisał: Nie wiem czy ta cala modernizacja nie doprowadzi do jego spalenia .
Co sądzicie na ten temat ?
.


Twoje obawy są słuszne, dołożenie kolejnego głośnika zwiększy znacząco ryzyko spalenia wzmacniacz.
Czy ten mały element w torze do głośnika wysokotonowego to kondensator? Jaką dałeś pojemność?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 18:33 #433462

Kondensator szeregowo ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 20:02 #433463

Laslo napisał:

Kubson3n napisał: Nie wiem czy ta cala modernizacja nie doprowadzi do jego spalenia .
Co sądzicie na ten temat ?
.

Twoje obawy są słuszne, dołożenie kolejnego głośnika zwiększy znacząco ryzyko spalenia wzmacniacz.
Czy ten mały element w torze do głośnika wysokotonowego to kondensator? Jaką dałeś pojemność?



Kuppilem je juz takie nie wiem jaki to kondensator, wyglada na lichy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/02 22:03 #433466

Na pewno to kondensator ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/04 09:24 #433472

To jak kolega nie wie co ma to dobra rada jest taka: nic z tym nie rób, co najwyżej weź to wszystko rozmontuj i zrób od podstaw normalną kolumnę dwudrożną z jednym głośnikiem niskotonowym i jednym wysokotonowym. Zacznij od poprawnych połączeń i zaprojektowania normalnej zwrotnicy 2-way.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny i dodanie 3 głośnika 2016/05/04 09:25 #433473

sir.jax napisał: Kondensator szeregowo ???


jeśli to jest kondensator to akurat jest dobrze podłączony :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator