HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/17 01:06 #425187

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam!

Wiecie dlaczego podaję te nawet nie czekoladki elektroniki, ale diamenty? bo nie jestem głupi dla szkolników i poza tym jestem jednym z największych audio wandali.
Głupota i ciemnota władzy chodzi po wszystkich ludziach i czasem tylko z małą różnicą, ale aby do czegoś dojść, co jest cenzurowane, to trzeba być upartym -martwej duszy forowicze i nic więcej, bo kosmity.

Martwe stare i skąpiące tylko dla siebie, może sami się skusicie na takie rzeczy i nie będziecie ukrywać młodym najwyższej jakości moich projektów, bo młodzi nie wierzą, że w audio świecie jest tylko lipa.
Trzeba też przyznać, że każde forum które mnie toleruje, mimo kwadratowości kosmicznej na opak, w ogóle pozwala ludziom umieszczać jakieś niewygodne audio biznesom informacje.

Audiofile w bajerach i czarach wygrzewania swoich audio rzeczy bez sensu i rozpaczliwie poszukują polepszenia ich jakości.
Ale nic wiedzą o najważniejszych rzeczach i związanych z aplikacją zasilania i sposobem projektowania.
Właśnie podałem jedną więcej z możliwości projektu wzmacniacza słuchawkowego, który jest na rezystancję obciążenia Ro=10R lub Ro=2R, która nie może być większa, a jedynie trochę mniejsza i dzięki temu nie zwiększy się moc wzmacniacza, ale trochę wzrośnie liniowość sterowania się tranzystorów mocy. Dlatego tylko mniejsze lub równe rezystancje obciążenia Ro10R zapewnią liniowość tranzystorów mocy, zatem na noc zamiast świerszcza w domu można podłączyć kolumnę głośnikową i przyjemnie sobie usnąć, a nawet świerszcz przy otwartym oknie sam przyjdzie do domu, słysząc jakość ćwierkania ładnych dźwięków i będzie się głośniej ćwierkając wydzierał -bo owad lubi ładne i czyste dźwięki i jest zazdrosny i co słyszy jego odległa samica.

No jak tam z tym kontinuum załamania Wszechświata? macie kłopot z robieniem moich wandalskich projektów? zabija coś Was?
Ja mogę projektować co che i jak chce z najwyższą jakością i przy tym idzie rozsądek: mogę zaprojektować ten sam wzmacniacz słuchawkowy jako wzmacniacz mocy na rezystancję obciążenia Ro=2R, ale dla 3x BD354 i wtedy moc skuteczna dochodzi do 0.76W, ale prąd spoczynkowy musi być Io=0.93A i dynamika 0.87Ap/1.74Vp, czyli jest to moc dawnych tranzystorowych radio przenośnych. Pobierana moc obu kanałów jest już P=100W!, czyli średnio moc domowej lodówki lub więkswza. Kto tak wielką stałą moc cieplną schłodzi? nisko-szumne wiatraczki i podstawa spodniej płyty aluminiowej plus radiatory.
Dla chcącego nic trudnego i bawcie się do woli, co komu pasuje i jak z rękawa sypią się mną profesjonalne schematy.
Nic prostszego tylko zastosować aluminium o kształcie wydłużone 0 i do środka dać jedno plastikowe pudełko-obudowa, a na wierzch drugie -drugiego kanału i wewnątrz 0 można ukryć radiatory, zasilacze, bo otwarte 0 boki dobrze wentylują powietrze i dodatkowo można tam zastosować wiatraczki, a na spodzie na wysuniętym języku zamocować sam transformator lub podłączyć go całkiem oddzielnie (i jego ple na wzmacniacze nie będzie miało wpływu). Takie coś ma mieć kształt nie zajmujący miejsca na stole lub pod ścianą i w sumie wygląda jak wysoki komputer lub do tego można wykorzystać taką gotową obudowę.
Aluminium kształtu 0 i plastikowe pudełka to fajne rozwiązanie chłodzenia i upchania dodatkowych rzeczy i wygląda to jak prototyp, ale taniej.
Coś dla śmiechu: dla obciążenia wzmacniacza audiofil chce mieć czyste niskie tony, to musi dać kondensator sprzęgający 50 000uF a nie 470uF -czy to nie jest śmieszne jak audiofile boją się kondensatorów elektrolitycznych? -bo mało wiedzą.

Dosłownie na kontinuum coś wszystkich dodatkowo cenzuruje i zabija i całe to moje dokładne projektowanie polega na pomiarach sterowania się tranzystorów, dla ich prądów i napięć zasilających i w układzie tylko wsadzam te punkty pracy tranzystorów -bajecznie proste, stosując rezystory szeregowe bazy i też konieczne do innych ważnych warunków klasycznie-czystego sterowania się tranzystorów, czego inni nie są w stanie zrobić, a audio firmy po prostu mają NASA dywersję produkcji i trudno jest złamać Kontinuum Kus rodziny!

Jak widzicie jest to najczystsza moc jaka jest tylko możliwa, z zastosowaniem kolumn głośnikowych, ma tylko P=0.76W i dla tej mocy urządzenie jest wielkie i ciężkie i trzeba chłodzić 100W mocy ciągłej, a to już jest ogromna moc i jako ciągła często stosowana odbija się na domowym budżecie, dlatego takie rzeczy duże i energochłonne i mniejszej mocy są audio specjalnymi urządzeniami i raczej nie do domowego użytku i co tym można robić? sprawdzać i porównywać brzmienie najdroższych wzmacniaczy i kolumn głośnikowych -czy są dosyć dokładnie zrobione!!!.
Dziwi mnie postępowanie ludzi na każdym jednym forum, bez reakcji na dobre projekty, jakby było to z ich strony coś podłego i głupiego i liczył się nie tyle literacki kontakt umysłowy, co raczej tylko samorozumienie się forowiczów, jak normalność.

W instytucie audio elektroniki w Poznaniu sami mogą sobie zrobić taki uniwersalny wzmacniacz słuchawko-głośnikowy, bo dźwięk jest tworzony nie byle czym i w sposób klasycznie czysty, oraz duże prądy spoczynkowe, w stosunku do mniejszych prądów impulsowych są też dla każdego jednego stopnia wzmocnienia jakością zasad dobrego wzmocnienia, np. podwójny tranzystor BC313 b=115 steruje tranzystory mocy przy prądzie spoczynkowym Io=31mA /6.9mAp.
Poza tym ten instytut bada wpływ dźwięków małej i dużej mocy na psychikę ludzi.
Nie problem jest i tobie być dobrym specjalistą: robi się dowolne i sztuczne obciążenie mocy wzmacniacza i nie sztuczne, o mocy porównywanym wzmacniaczem, np. P=0.76W i prosto jakość porównuje się słuchawkami lub kolumnami, w razie czego połączonymi równolegle.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/20 02:28 #425213

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie wydaje się Wam, że całe to audio to jest parę dobrych schematów i parę dobrych takich samych modułów, a nie kucharza różnorodne potrawy. Jest chłopska klasyka zapisywania muzyki jako informacji i niema chłopskiej klasyki audio techniki? -nie jest ten świat dziwny?

Naprawdę wstyd, aby tak proste rzeczy do wykonania samemu, jak przedwzmacniacze i wzmacniacze słuchawkowe, tyle kosztowały i były drogą lipą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/20 09:40 #425214

3pwramp napisał: Naprawdę wstyd, aby tak proste rzeczy do wykonania samemu, jak przedwzmacniacze i wzmacniacze słuchawkowe, tyle kosztowały i były drogą lipą.

A ile z tych rzeczy wykonałeś samemu, skoro są takie proste? Dajesz schematy ale nie chwalisz się praktyczną stroną Twojej pasji. Czyżby w ogóle nie było praktycznej strony?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/20 10:38 #425215

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jestem za stary i polska władza mnie pieprzy i nie w głowie mi takie rzeczy, chociaż dawno skusiłem się o zapas części i niektóre mi znikają, chyba z bezczynności ich leżenia.
Coś bym sobie zrobił, może nawet nie do swojego użytku, ale pokazać jak to działa, ale sam nie wiem co ta władza postanowi, bo jeśli sama siebie nie poda do sądu to nie będzie dobrze.

Dobrze że ktoś sieje podejrzenie, bo rzeczywiście zrobiłem mały błąd w filtrze 'Kontur', co już poprawiłem.
Odnośnie zrobionych rzeczy, to nie jest tak źle, bo zrobiłem jakieś elektroniczne rzeczy i kolumny głośnikowe i dużo przerobiłem latarek LED -owych, a nawet w powtórce w czasie zrobiłem pierwszy swój prototyp, jako specjalny zasilacz do złota w łuku elektrycznym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/20 12:34 #425216

Pomysł dobry = pomysł sprawdzony. Ty oczekujesz że inni podejmą ryzyko i będą sprawdzać Twoje pomysły za Ciebie a tak się nie da. Wierzysz że są dobre, ale tak naprawdę tego nie wiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/06/20 22:37 #425219

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Fajnie się rozmawia, ten co projektuje to sam wie czy w ogóle są zniekształcenia, czy nie i jakie są i ile ich jest i w którym momencie wysterowania można się ich spodziewać, zatem ja wiem co zaprojektowałem.
Pomysł jest bardzo dobry i dla tych co mają sposób, aby zastąpić trudny do zdobycia potencjometr 'Kontur' z odczepem i pierwszy zwykły potencjometr może być liniowy o wartości rezystancji dokładnie takiej jaka jest rezystancja odczepu i masy właściwego potencjometru, a drugi potencjometr można tak przerobić, że w chwili jego obrotu załącza się przełącznik i dalszą częścią rezystancji właściwego potencjometru jest taki drugi potencjometr, też o rezystancji dokładnie uzupełniający ten właściwy, ale już nie liniowy, ale logarytmiczny.
Dlatego wielu ludzi może się zdecydować na zrobienie sobie samemu wysokiej klasy przedwzmacniacza z filtrem 'Kontur' i lepszych rzeczy jak podałem niema.

Pomyśleć drogie rzeczy kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy czego tam. Nie znaczy to że są najlepszymi rzeczami, bo tylko spełnienie klasycznie czystych warunków wzmocnienia daje najwyższą jakość.
Zatem kto ryzykuje i che spełnić sobie moje projekty? ten co jemu nie szkoda kilkaset złotych na polskie tranzystory i może z tego zrobić sobie nie jedną rzecz i lepszą od najdroższych, zlecając wykonanie rzeczy osobie znającej się na rzeczy.

Jakość nie zależy jakie kondensatory elektrolityczne się zastosuje, ale zależy jak się je wykorzysta: nawet tanie kondensatory SU Philips są też dobre jeśli się je uzupełni w tantale i ceramiki i czasem w ERC.
Dla stopni napięciowych można stosować SMD kondensatory tantalowe i w razie czego łączyć je w bloki większej pojemności.
Rezystory nie powinny się nagrzewać i dlatego dobre są rezystory 0.6W/1% łącząc je szeregowo do trzech razy i do woli równolegle.

Jak jest widać dla mnie nie jest problem projektować co tylko zechcę i lesze rzeczy jak poprzednio były, bo tak powoli postępuje postęp -ale mnie nic motywuje abym projektował nie wiadomo co i mam kłopot z władzą i to co pokazałem to obecnie jest nie inne.

Taki przedwzmacniacz jest już specjalny o niskiej rezystancji wyjściowej, ale tylko dla przesyłu (płaskim TV antenowym kablem o oporności falowej 300R) sygnału na dalsze odległości i niewielkie estradowe imprezy może obsłużyć, a nawet może są też tacy, coby za takie coś chcieli zarobić tysiące złotych, bo co jest lepsze, układy scalone? hi hi hi!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

Czekoladki czy diamenty łatwej audioelektroniki domowej 2015/08/19 00:46 #426348

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zachęcam do zrobienia sobie czegoś co jest na wyrost dobre lub nawet za dobre i koncertowej jakości projektu amatora audio elektroniki. Na forach elektronicznych niema takich schematów i wypełniam lukę w takiej informacji, co niejednego powinno zainteresować.
Jedyny problem to jakieś szumy, ale jak widać na schemacie stosowane są duże sprzężenia zwrotne i przez to małe wzmocnienia, co przy dużych rezystancjach wejściowych stopni wzmocnienia pozwala uzyskać nie za duże szumy i podobnie to robią firmy na układach scalonych, tylko że moje schematy mają jakość bardzo wysoką i bez sprzężenia zwrotnego, a co dopiero razem z nim.
Oczywiście jakieś tantale i ceramiki na zasilaniu stopni wzmocnienia lub tanio dodawać więcej pojemności kond. ERC, oraz wiadomo na czystość sygnału stosowanie ekranów wewnętrznych jest konieczne i wybrać jakieś węzły prądowo-napięciowe.

Zatem mając taki przedwzmacniacz można go bezpośrednio używać do sterowania głowić magnetofonowych 19cm/sek lub więcej -nie potrzeba korekcji pasma!, a co ważniejsze takie coś jest dobre nawet do poważnych koncertów, lub tylko do swojej końcówki wzmacniacza mocy i jaka satysfakcja? nie jeden muzykujący ma gorsze przedwzmacniacze.

Wiadomo mając przewód antenowy TV o oporności falowej 300R łączy się je na jednej krawędzi do siebie zwykłą żyłką, miejscami co kawałek lub jednym ciągiem i ma się profesjonalny i podwójny przewód bez ekranu, jedynie dobry tylko do przedwzmacniacza małej rezystancji wyjściowej i jakie są wolne wysokie tony, nie obcięte-zwarte pojemnością przewodu i nie tylko, bo jaka naturalna i wysoka jakość sterowania końcówek wzmacniaczy mocy.

Czyli dobrze zrobiony przedwzmacniacz ma bardzo wysoką jakość, bo wyższej nie można osiągnąć.
Polskie słuchawki Tonsil Ro=600R plus 75R (lub odczep dla rezystora emitera Re=28R+3.9R i kondensator słuchawkowy Cph=330uF) zapewniają poprawne obciążenie przedwzmacniacza -nieduża moc, ale prawidłowa barwa jakość dźwięku i najwyższa jakość jak jest możliwa, co dla swoich dzieci jest rzeczą do nauki odbioru muzyki poważnej i do oceniania jakości nagrań!.
Dodatkowo bez mojego filtru 'AFE' jakość koncertowa, zawsze lipnymi wzmacniaczami, byłaby bardzo marna i tylko dodatkowo w wzmacniaczach mocy zastosować moje zasilacze i bloki złożonych kondensatorów i węzły prądowe i można uzyskać całkiem dobrą jakość. Po prostu dzięki temu filtrowi 'AFE" gorsze wzmacniacze mają o wiele lepszą barwę dźwięku i podobną do lampowych wzmacniaczy i w ogóle wszystko inne jest lepiej.


Wielu zastanawia się jak dobrze odebrać sygnał od razu z DAC i należy zapewnić dużą rezystancję wejściową i możliwie prosto małą wyjściową i rzeczywiście nadaje się do tego precyzyjny MOSFET (RCA) 4084, który jako dwu bramkowy ma dwa różne podstawowe wzmocnienia napięciowe Gv=2.5x lub Gv=13.3x i takie są do zakupu o różnych wzmocnieniach pierwszy dynamiki liniowości Vout=2.6Vp a drugi Vout=1.6Vp max!.
Stosując od razu filtr 'AFE' nie potrzeba stosować lamp elektronowych.

Skoro już podałem ten wspaniały filtr to podam i rysunki jego budowy. Rysunek gotowego filtru jest tylko orientacyjny, bo to jest pierwszy mój prototyp.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator