HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cyrus Straight Line 3mm wtyki? 2015/04/23 16:08 #424356

Witam Kolegów,


szukam wtyków do kabli głośnikowych, które pasowałyby do wzmacniacza Cyrus Straight Line. Gniazda w tym wzmacniaczu mają mniejszą średnicą niż dla standardowych 4mm bananów. W sieci znalazłem informację że Cyrus w tamtym okresie wyposażał wzmacniacze w gniazda dla wtyków o średnicy 3mm, więc mniejsze niż powszechnie dziś obowiązujący standard.

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takich 3mm wtyków (banany czy BFA). Np. na brytyjskim ebay'u są 3mm banany ale ich koszt to ok. 200zł za 4szt i sporadycznie się pojawiają. W związku z tym szukam jakiejś bardziej dostępnej alternatywy. Czy możecie mi doradzić gdzie ew. mogę dostać takie 3mm wtyki? Obdzwoniłem kilka sklepów hi-fi i nigdzie nie mają mniejszych rozmiarów niż 4mm, nawet giełda elektroniczna w Warszawie pod GUS'em okazała się bezradna.

Ewentualnie mógłbym spróbować majsterkowania z 4mm BFA, które mógłbym nieco ścisnąć, ale to jakaś dramatyczna ostateczność i wolałbym unikać takiego procederu.

będę wdzięczny za pomoc,
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cyrus Straight Line 3mm wtyki? 2015/04/23 20:32 #424357

Kup takie. www.sklep.bestaudio.pl/supra-combicon-ba...glosnikowe-bananowe/
Spokojnie da je się wcisnąć w otwór 3 mm.

Edytuję....teraz doczytałem , ze brałeś pod uwagę te wyki. Ja je mam i w normalnych gniazdach były za lużne i je rozszerzałem. Myślę , że ściśnięcie ich trochę im nie zaszkodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320
Ostatnia edycja: przez alias27.

Cyrus Straight Line 3mm wtyki? 2015/04/23 22:07 #424360

Po delikatnym ścisku wejdą bezproblemowo:
hifistore.pl/wtyk-bananowy-bfa-vitalco-p...-bfavit-1-szt-id-110

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cyrus Straight Line 3mm wtyki? 2015/05/02 21:57 #424462

Dzięki za podpowiedzi. Myślę że na pierwszy rzut spróbuję z tymi tańszymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator