HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bass reflex do instrumentów perkusyjnych 2014/12/16 18:10 #420808

Witam serdecznie.

Ostatnimi czasy natknąłem się na Kick Port (magazynperkusista.pl/wydarzenia/1398-kic...orowany-na-oryginale). Generalnie rzecz biorąc, wydaje się to być "zwykłym" bass reflexem. Piszę zwykłym w cudzysłowie, gdyż mimo, że ze sprzętem audio (kolumny miksery itp) miałem nieraz styczność, to nie siedzę w tym temacie. W każdym razie, nie chcę wydawać takiej sumy (ok. 200zł) na coś, co w sklepie mogę kupić za niecałe 10zł. I teraz tak, chciałbym bass reflex założyć w centrali mojego zestawu akustycznego (wymiary 22"x18" czyli 56cm średnicy/46 cm długości). Nie wiem za bardzo konkretnie gdzie taki bass reflex umieścić, czy w centrum naciągu rezonującego, na dole, czy gdzieś po bokach. Nie wiem jaką średnicę, długość bass reflexu mam dobrać i ewentualnie jak zamocować to w centrali. Taki sam patent chciałbym wykorzystać w cajonie, (wymiary 11 3/4" x 18" x 11 3/4"), z tym, że tutaj mam już otwór z pudła rezonansowego wycięty i umiejscowiony. Także byłaby tylko kwestia może jakiegoś pomysłu jak to elegancko zamontować, no i komentarz co do długości takiego bass reflexu.

Czy polecacie takie rozwiązania? Jakiekolwiek opinie chętnie przyjmę i się dowiem co doświadczona brać ma mi do powiedzenia w tym temacie. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator