HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki 4ohm do wzmacniacza 8ohm 2014/10/15 01:37 #419112

Witam

Macie jakieś doświadczenia z łączeniem głośników 4ohm/wzmacniacz 8ohm.? (niżej dane obu)


głośniki Piega TS5
Recommended power output - 20 - 150 W
Sensitivity - 90 dB/W/m
Impedance - 4 Ohms
Frequency range - 45 Hz - 22 KHz

wzmacniacz Quad Vena:
czułość wejścia AUX: 450mV
impedancja wejścia AUX: 10 kΩ (niezbalansowane)
napięcie wyjścia: 2,3V(max)
impedancja Wyjściowa: 470Ω
wzmocnienie: 32dB
moc znamionowa: 2 x 45W
pasmo przenoszenia: -0,5dB (20Hz-20kHz, ref. 1kHz)
współczynnik zniekształceń harmonicznych (THD): <0,009% (10W, 1kHz)
wskaźnik sygnału na zniekształcenie: ≥ 108dB (mierzona, ref. 46W)
wymagania mocy: 100-120V ~ 50/ 60Hz, 220-240V ~ 50/60Hz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki 4ohm do wzmacniacza 8ohm 2014/10/15 12:47 #419119

Nie ma czegoś takiego jak wzmacniacz 8 ohm. Producenci czasem zalecają żeby podłączać kolumny o wyższej impedancji ale akurat obecnie zwyczaj jest taki, że średnia impedancja obecnie produkowanych kolumn jest raczej w okolicach 4-6 ohm. Wzmacniacz potrafi sobie radzić z szerokim zakresem impedancji bo w zależności od częstotliwości może się ona wahać w kolumnie od kliku do kilkunastu ohm.

Nie musisz się obawiać 4 ohmów w kolumnie, wszystko zależy od tego gdzie znajduje się minimum impedancji, ile wynosi i czy czy charakterystyka impedancji jest w miarę wyrównana. Na wszelki wypadek jednak staraj się nie grać zbyt głośno. Jeśli Quad ma jakieś zabezpieczenia przed przegrzaniem to ok. w którymś momencie po prostu się wyłączy ale jeśli nie to możesz spalić końcówkę mocy, więc - graj ale z umiarem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki 4ohm do wzmacniacza 8ohm 2014/10/16 23:45 #419177

Wzmacniacz dziś spiąłem z Piegami. Dałem mu spokojnie pograć , później podkręciłem bardziej gdzie nie przekraczając połowy wolumenu grało wystarczająco głośno, wzmak minimalnie ciepły. Wszystko ok.
Doczytałem się w instrukcji o zabezpieczeniu przed zwarciem/przegrzaniem itp., trochę mnie to uspokoiło.
Gra gitara . Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator