HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Długie wczytywanie CD 2014/04/16 20:35 #415868

Chciałbym prosić o odpowiedź w następującej kwestii. Mój CD player Onkyo C-S5VL od wyjechania ze sklepu ma jeden mankament, który w tej chwili chcę potraktować tylko jak nie przeszkadzającą mi ciekawostkę. Otóż niekiedy dość długo, czyli dobre kilkanaście sekund, czasem więcej, trwa wczytanie większości płyt. Słychać obroty krążka, wielokrotne próby, z czym nie spotkałem się na innych odtwarzaczach. Czy to jest wada?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Długie wczytywanie CD 2014/04/16 20:50 #415869

Od wyjechania ze sklepu? < mam rozumieć że jest NOWY B)
Jeśli tak i wczytywanie trwa KilkaNaście SEKUND!!!! to zdecydowanie jest wada. Tym bardziej że słyszysz jak mechanizm się obraca i próbuje wczytać krążek po kilka razy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

Długie wczytywanie CD 2014/04/16 22:33 #415871

Tam siedzi napęd CD czy DVD? Bo przy tym drugim wczytywanie TOC, faktycznie może tyle trwać. Najlepiej zapytać sprzedawcy/użytkowników i będzie wszystko jasne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Długie wczytywanie CD 2014/04/19 18:25 #415899

www.google.pl/search?q=Onkyo+C-S5VL&hl=p...89.html%3B2144%3B689


To jest SACD. W tych odtwarzaczach zawsze tak jest bo muszą rozpoznać format płyty w napędzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Długie wczytywanie CD 2014/04/19 22:06 #415905

alias27 napisał: To jest SACD .


Czyli napęd DVD, zatem wszystko w normie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Długie wczytywanie CD 2014/04/21 07:31 #415920

.....panowie, ale to czy nie jest aby lekka przesada? :whistle:
Crockett napisał że wczytywanie trwa nawet kilkanaście sekund!!! ? :woohoo:
..a więc możliwe jest nawet dziewiętnaście??? :evil:
To podejrzanie długi czas wczytywania krążka jak na nowy sprzęt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

Długie wczytywanie CD 2014/04/21 09:11 #415922

Może równie dobrze 11 sekund. Poza tym nie zmierzył tego z zegarkiem w ręku. Może tam jest 8 sekund, a wydaje mu się, że "kilkanaście"?

Mimo wszystko napędy dvd tak mają, niektóre szybko wczytują TOC, inne bardzo wolno. Ja bym z tego afery nie robił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Długie wczytywanie CD 2014/04/21 20:52 #415925

A, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, tel do serwisu, albo zapytać kogoś, kto ma taki odtwarzacz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Długie wczytywanie CD 2014/04/22 20:43 #415931

BTW: Zrobiłem testy z kilkoma płytami CD i odtwarzaczem CD Yamahy,
(o ile pamiętam to kiedyś w recenzji opisali, że ten model wolno wczytuje płyty),
wszystkie czasy zawierały się w przedziale pomiędzy 7 a 9 sekund.
Zdziwiony byłem, że tak szybko, bo mnie wydaje się, ze to wieczność.

Pianocraf jest szybszy o jakieś 3 sekundy, przeciąg normalnie.

Odtwarzacza DVD czy BR z tego co pamiętam są masakrycznie wolne, leżą sobie w szafie, nie chce mi się ich wyciągać.

Czasy mierzone stoperem, start w momencie zamknięcia szuflady, stop w momencie pokazania na wyświetlaczu liczny utworów i czasu trwania płyty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Długie wczytywanie CD 2014/04/23 17:48 #415937

Na dobrą sprawę, grunt że w ogóle wczytuje! B) znaczy się jest OK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

''.....piękniejsza od muzyki jest tylko cisza ''

Długie wczytywanie CD 2014/08/24 09:19 #418149

Mój były player SACD też długo wczytywał,może nie aż tak.
Ale przez parę latek grał dopóki nie sprzedałem
Najlepiej w sklepie zmierzyć czas innego modelu playera,oczywiście takiego samego typu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator