HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/06 20:00 #413832

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie jak swojego. :)

Jakieś pół godziny temu słuchałem muzyki na CD, używając rzeczonej "chińskiej" wieży. Podłączona była do przedłużacza z bezpiecznikiem, razem z działającą w tym samym czasie lampką biurową, wyposażoną w świetlówkę. Chyba trafiłem na jakiś przeskok w sieci, bo lampka na chwilę przygasła, a z odtwarzacza dało się słyszeć dość głośny, chrupoczący trzask, który na chwilę przygłuszył muzykę.

I to by był koniec tej opowieści, gdyby nie fakt, iż trzask ten nadal jest obecny na nośniku. Wydawało mi się, że zapis na tłoczonej płycie CD nie może ulec zmienia, że albo płyta gra albo nie, nic pomiędzy. Płyta co prawda nie była droga, a samo wykonanie biedne, ale i tak w sercu głęboki żal...

Prośba więc do was... Czy umiecie wyjaśnić to zjawisko? Może rzeczona płyta wcale nie była tłoczona? A może ktoś z was posiada to samo wydanie i mógłby mi powiedzieć, czy to rzeczywiście w wyniku kontaktu z wieżą zabójcą, czy może to wydanie już tak ma? Będę wdzięczny za każdą pomoc...

Jeśli sobie życzycie mogę zgrać ten fragment nagrania gdzie ten "trzask" występuje i podać dokładny numer katalogowy wydania, a nawet porobić zdjęcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/06 20:16 #413833

Sprawdzałeś płytę na innym playerze?
Widać jakieś mechaniczne uszkodzenie płyty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/06 20:21 #413835

Sprawdziłem na komputerze. Ten trzask jest w jednym miejscu nagrania, nie przemieszcza się. Fizycznych uszkodzeń nie zauważyłem, żadnych dziur ani plam. Co najwyżej lekkie ryski od obrotów, ale te występowały już wcześniej. Za to już od nowości, dookoła otworu w płycie warstwa metalowa została "zeskrobana". Jeśli pomoże to w ustaleniu czy płyta była tłoczona czy nagrywana to chętnie zrobię zdjęcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/06 20:43 #413837

Jesteś pewien że płyta wcześniej nie miała takich objawów czy to był jej pierwszy raz w playerze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/06 20:56 #413838

Wcześniej słuchałem jej ze dwa, góra trzy razy na tym odtwarzaczu. Wskazany objaw nie występował. Nie wiem jakim cudem to się stało, ale akurat wtedy gdy w przedłużaczu wystąpił nagły spadek/wzrost mocy (nie znam się na elektryce) usłyszałem zakłócenie w odtwarzaniu. I w tym miejscu ono zostało, niezależnie czym teraz płyta jest odtwarzana. Jestem ciut zawiedziony, bo choć wiedziałem o różnych wadach płyty kompaktowej, między innymi o tym, że nie jest taka wieczna jak to się ludziom wydaje, to byłem święcie przekonany, iż raz zapisana płyta CD Audio nie może zostać już nadpisana a zapis nie może być zmieniony. Znasz może jakieś wytłumaczenie dla tego zjawiska?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tanie wieża TZS First Austria niszczy płyty CD 2014/01/07 18:04 #413859

Na jednej z płyt U2, miałem podobną sytuację. Płytę włożyłem do DVD Pioneera, pod koniec ukazał się trzask, jeden,drugi potem trzeci. Wk....ny do łez podłączyłem Yamahę, "cisza" brak trzasków, podobnie na konsoli - ale ona łyka wszystkie, nawet te najbardziej zmasakrowane.

Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi skąd te trzaski?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator