HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/03/19 20:20 #415598

John, widok laptopa na stożkach już przestał mnie zadziwiać. Mój pewien znajomy postawił konsolę PS3 na nóżkach antywibracyjnych Solid Tech, gdzie trzy sztuki kosztują 1.400 złociszy (chyba!).

Już przestałem dziwić się różnym "audiofilskim fanaberią".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/03/20 09:08 #415600

Nic tylko kupić tokarkę i ... strugać naiwniaków :evil:
Przy takich cenach to się robi genialny interes.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/03/22 08:14 #415615

Zwoliński napisał: Dywan sam w sobie tlumi wibracje i ustawianie na nim dodatkowych piramidek jest letko bez sensu. Tak se myślę. Natomist parkiety wszelakie na wysoki glans lakierowane to już insza inszość.


No tak... Jeszcze daleka droga... ;)

Ostatnio słuchałem i porównywałem z jeszcze jednym człowiekiem (który słyszał dokładnie to samo, co ja) w systemie dystrybutora izolatory firmy CA Electronics.

Z całą odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że są różnice nawet w wysokości położenia kabla nad podłożem! Mam tu na myśli różnice w dźwięku pomiędzy podstawkami tej samej firmy! Tymi: www.ca-electronics.com/Products/ca-ceramic-cable-isolators/
a tymi: www.ca-electronics.com/Products/ceramic-cable-elevators-xl/

Różnica polega na ciemniejszym tle dźwiękowym w przypadku tych wyższych, większej gładkości i ogólnie ciemniejszym (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) dźwięku.

Poza tym, Panie Zwoliński, to nie tak, że jak jest dywan, to może być kabel bez podstawek, a jak parkiet, to kable "musowo być" z podstawkami.
U mnie (gruba wykładzina) wyraźnie słuchać różnice pomiędzy jedną warstwą zmywaków kuchennych, a przypadkiem, kiedy zmywak leży na zmywaku, a na tej podwójnej warstwie dopiero kabel (no bo już jak trzy warstwy podłożyłem, to tylko było na zasadzie audiosugestii, choć i tak właśnie trzy warstwy zostawiłem - tak dla świętego spokoju ;) ).
Wspomniane wyżej różnice słychać zarówno w przypadku kabli głośnikowych, jak
i sieciowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/03/22 08:50 #415616

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
OOOOOOOOOOOOczywiście!!!

Komar (takie latające, upierdliwe) ma MIERZALNĄ jak najbardziej MASĘ, leci z MIERZALNĄ prędkością...zderza się ów nieborak z z 40 tonowym TIREM, któren posiada również MIERZALNĄ masę i prędkość.
...kierowca Tira (Wulkan) odczuwa bez problemu wytracenie szybkości swojego pojazdu na skutek tego fatalnego zdarzenia...

gratulacje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/03/23 12:16 #415626

Proponuję jeszcze ułożyć kabel skośnie i sprawdzić dwie konfiguracje.
Pierwsza z kablem który biegnie z wysokości wzmacniacza i równomiernie pod jednym kątem opada go gniazd głośnikowych co zapewni łagodniejsze brzmienie dzięki łatwiejszemu płynięciu prądu w dół.
Oraz druga z kablem biegnącym pod górę tak aby brzmienie oczyścić z niewielkich zakłóceń którym trudniej będzie płynąć pod górę.

Fajna teoria :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/04/06 20:11 #415780

Kontynuując wątek laptopa. Dziś proponuję audiofilską fanaberię, dociążenie, rozproszenie pola elekromagnetycznego czy co tam jeszcze można wymyślić z voodoo audio:





A żeby pobudzić kolegów z tej samej prezentacji proponuję ciekawe, inne zastosowanie świetlówki:



Fajne, co?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/04/07 00:40 #415782

REWELCJA :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/04/07 16:05 #415784

ta świetlówka to w kącie za karę stoi , czy może w jakiś magiczny sposób rozprasza fale dźwiękowe zalegające po katach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/04/07 18:22 #415786

Wdehe, na zdjęciach te świetlówki stały po obu stronach pokoju, za kolumnami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/04/13 09:18 #415828

Producent i inżynier James Guthrie (Pink Floyd), w czasie prezentacji albumu Rogera Watersa "Amused To Death" zremasterowanego do SACD 5.1 surround. A tu proszę, Prism Sound ADA-8XR konwerter wielokanałowy stoi na:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/05/23 15:50 #416489

i co działa? proszę o jakąś opinię, jakie to ma znaczenie, czy to nie jest trochę subiektywne wręcz na poziomie mitu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/05/26 13:02 #416524

No ... działa.
Stanowi podstawkę ? - stanowi
Sprzęt jest wyżej ? - jest
Jest odizolowany ? - jest, tzn. w pewnych aspektach np. termicznie, ba, nawet pewien zakres częstotliwości drgań jest tłumiony przez piankę. Niestety nie izoluje od drgań powietrza ale nie czepiajmy się.

Reasumując - jeśli sprzęt jest "podstawiony" to podstawka działa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/05/31 20:37 #416660

Podtrzymując wątek. Mały gadżet z twardej gąbki pod głośnikowym przewodem:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/06/14 07:58 #416872

Przeszukując bezkres internetu znalazłem taką podstawkę pod przewody:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2014/06/14 12:02 #416877

w Japonii to się umieją bawić. Kabel paździoch od ładowarki na podstawce której wykonanie zajmuje mistrzowi stolarki 3 dni i musi użyć dwóch gatunków drewna sezonowanego z 5 lat. Do tego naturalna bejca ściągana aż z północnej Hokkaido bo tylko tam jest odpowiedniej jakości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator