HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/09/13 20:45 #410713

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/09/13 21:33 #410716

O żesz w pianę (!) => a z jakiego materiału to wykonane jest?
Pytam , bo słyszałem że jeden ekspert na hasło o wykonaniu podstawek z plexiglasu stwierdził że z takim materiałem "będzie brzmiało plastikowo" więc jak widzisz trzeba sakramencko uważać :woohoo:

Sprawdzony sposób o którym może nie słyszałeś jest taki =>



powstaje właśnie projekt petycji obywatelskiej do producenta , który ma uzmysłowić producentowi jego jakże ważną misję dla audiofilskiego światka i nakłonić do produkcji zmywaków z bruzdami w które będzie można wrazić okablowanie wszelakie => efekty i bez tego jakże ułatwiającego życie audiofilskie dodatku już są stwierdzone i opisane wiec... B)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/09/13 21:47 #410719

Dziękuję Patrick za zrozumienie tematu.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/09/13 23:07 #410724

Pojmując aluzję spieszę z wyjaśnieniem :) => temat nie należy do zawiłych więc i do rozumienia wiele nie ma chociaż jak pokazuje niejednokrotnie życie niekoniecznie bo są tacy , którzy różne rzeczy słyszą. O ile dobrze pojmuje intencje Twojego wątku , który zatytułowałeś " Żeby przewody nie leżały na ziemi" sprawa jest jeszcze prostsza ponieważ nie przekonujesz siebie i innych o zbawiennym wpływie tego rozwiązania na dźwięk tylko jasno stawiasz od początku cel i znaczenie owego projektu => kable mają nie leżeć na podłodze(!) , fantastycznie przejrzysty przekaz nie pozostawiający niedomówień. Intencją mojego żartobliwego wpisu było zrobienie sobie jajec z tych wyczynowców dla których to sposób na "poprawienie" brzmienia systemu audio. Jeśli to co napisałem jest w/g Ciebie niestosowne czy niezrozumiałe to przepraszam i jeśli tyko wyrazisz taką wolę usunę swoje wpisy z Twojego wątku. Tak na marginesie nie wiem dla czego nie jestem zaskoczony Twoją reakcją na mój wpis... :)

Dziękuje za pozdrowienie i życzę udanego weekendu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo
Ostatnia edycja: przez Patrick.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 10:46 #413110

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 11:01 #413114

I jak to słychać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 11:32 #413115

Podejrzewam że niskie tony są nieco wyżej :lol: ;)

Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 22:13 #413142

Przypomina mi się niedawna rozmowa ze znajomym, który kończy właśnie magisterkę na UW na wydziale fizyki. Przy pomiarach używają w zasadzie zwykłych kabli i nie ma to wpływy na pomiar, oczywiście biorą poprawki na opór elektryczny i inne własności (pojemność, indukcyjność, efekt wypierania itd.), ale to co jest najważniejsze to to aby tych kabli nie poruszyć w czasie pomiaru lub bezpośrednio przed nim, nie mogą też być narażone na wibracje, Wtedy aparatura przez chwile wariuje i pokazuje bzdury, po chwili stan się ustala, kalibrują mierniki i robią pomiar. Jednak skala tych zjawisk jest na, którymś tam miejscu po przecinku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 22:31 #413144

Ojciec zony wykonuje najrozniejsze napisy/litery w drewnie, tutaj widze litere "L" - uwazacie ze moznaby na tym zarobic? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/22 22:37 #413147

John 1.5 V napisał: ...ale to co jest najważniejsze to to aby tych kabli nie poruszyć w czasie pomiaru lub bezpośrednio przed nim, nie mogą też być narażone na wibracje, Wtedy aparatura przez chwile wariuje i pokazuje bzdury, po chwili stan się ustala, kalibrują mierniki i robią pomiar. Jednak skala tych zjawisk jest na, którymś tam miejscu po przecinku.


A Wulkan to słyszy :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/23 09:00 #413165

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Patrick napisał:

John 1.5 V napisał: ...ale to co jest najważniejsze to to aby tych kabli nie poruszyć w czasie pomiaru lub bezpośrednio przed nim, nie mogą też być narażone na wibracje, Wtedy aparatura przez chwile wariuje i pokazuje bzdury, po chwili stan się ustala, kalibrują mierniki i robią pomiar. Jednak skala tych zjawisk jest na, którymś tam miejscu po przecinku.

A Wulkan to słyszy :woohoo:


W czasie erupcji to na 100% nie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/23 09:08 #413166

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Fafniak napisał:

Patrick napisał:

John 1.5 V napisał: ...ale to co jest najważniejsze to to aby tych kabli nie poruszyć w czasie pomiaru lub bezpośrednio przed nim, nie mogą też być narażone na wibracje, Wtedy aparatura przez chwile wariuje i pokazuje bzdury, po chwili stan się ustala, kalibrują mierniki i robią pomiar. Jednak skala tych zjawisk jest na, którymś tam miejscu po przecinku.

A Wulkan to słyszy :woohoo:

W czasie erupcji to na 100% nie ;)


Ale w czasie erekcji to na 100% tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/23 20:49 #413205

W czasie erekcji ? Przy takim stężeniu testosteronu i endorfin ?
Nie wierzę - wtedy się nic nie słyszy i na dodatek nie czuje bólu. Podczas "zaangażowanego" wykonania "ćwiczenia" wydatek energetyczny jest porównywalny z tym jaki trzeba wykrzesać podczas przerzucenia szuflo 2 ton wungla. Skutki wygenerowania tylu kW są odczuwalne chwilę po, kiedy już odzyskamy pozostałe zmysły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/23 20:58 #413207

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Łee tam, erekcję i ekstazę ałdijofilną miałem na myśli, jak wtedy pracują gruczoły i mózg - tego nie badał chyba jeszcze nikt :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Żeby przewody nie leżały na podłodze. 2013/12/23 22:17 #413219

Mózg badano, nie raz nie dwa ale o badaniach gruczołów nie słyszałem.

Zdarzało mi się podczas słuchania w ciemny (całkiem ciemnym) pokoju przy dużym skupieniu i nastawieniu maksymalnej percepcji na słuch, że błędnik płatał figle i miałem wrażenie, że razem z fotelem zaczynam się lekko unosić przekręcać do tyłu, przy czy mnie było to wrażenie podnoszenia się ale jakby zniknięcia podłogi. Ale zdarzało się to tylko w moim starym mięciutkim fotelu, którego już od kilku ładnych lat nie ma, a na następny klamot zajmujący metr kwadratowy się nie zanosi :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator