HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Usterka - Rotel 2010/02/09 00:35 #326502

Tylko ostrożnie , uważaj na zasilanie 220V i nie używaj metalowych przedmiotów kiedy jest włączony do prądu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Usterka - Rotel 2010/02/09 07:39 #326532

krakoviak napisał: To teraz ja, nim rozkrece to zapytam. Pada mi czasem wyjscie analogowe w CD, puszcza dzwiek na jeden kanal. Jak docisne albo poloze reke na obudowie to jest dobrze i zostaje tak na jakis czas. Macie moze pojecie co to? O dziwo stoi na tym wzmak od kilku dni i wszystko jest dobrze : )


Gdy CD "odłączy" Ci jeden kanał, delikatnie sięgnij rączką do tyłu i poruszał wtykiem chinch tego wyłączonego kanału. Jeśli pojawi się dźwięk, to możliwe, że jest jakieś zwarcie przy samym gnieździe.
Takie uszkodzenia są strasznie upierdliwe, bo gdy rozkręcisz urządzenie, to wszystko gra jak ta lala, a gdy złożysz go do kupy, to problem znów się pojawia. I tak w kółko...
Albo po prostu zostaw wzmacniacz na górze i masz spokój :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Usterka - Rotel 2010/02/09 17:02 #326607

Dziekuje Edgar , narazie na CD stoi wzmak, problemu nie ma ; )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Usterka - Rotel 2010/02/09 20:20 #326638

Tadeusz napisał: Nie ma selektora wyjść głośnikowych, ale zdaje się, że trop jest dobry - jest przełącznik TONE (on/off/mono). Przed chwilą grał jeden kanał - pokręciłem TONEm i wróciło do normy. Poczekam jeszcze na kilka samowyłączeń prawego kanału i poruszam TONEm - jeżeli okaże się skuteczne to Edgar jesteś wielki.


To bardzo częsta usterka w Rotelach , podobnie jak selektor wejść oparty o ten sam typ przełaczników .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Usterka - Rotel 2010/02/09 21:55 #326661

Odpukać, ale dzięki sugestii Edgara, zdaje się sytuacja rozwiązana - całą dobę (od wczorajszego wieczoru) Rotel śmiga aż miło - żadnych niemiłych niespodzianek co wcześniej nie miało miejsca od czasu kiedy usterka się pojawiła. Gdyby jednak coś się zmieniło będę drążył temat. Dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Usterka - Rotel 2010/02/27 18:47 #331329

Dałem klockowi dwa tygodnie z okładem. Żadnych niespodzianek. Faktycznie winny był przełącznik TONE - przesmarowany i hula jak należy. Okazuje się, że na bolączki potencjometru głośności można wylać wiadro specyfików i nic.
Dziękuję wszystkim, jeszcze raz, za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Usterka - Rotel 2015/10/30 20:17 #427944

Tadeusz napisał: Dałem klockowi dwa tygodnie z okładem. Żadnych niespodzianek. Faktycznie winny był przełącznik TONE - przesmarowany i hula jak należy. Okazuje się, że na bolączki potencjometru głośności można wylać wiadro specyfików i nic.
Dziękuję wszystkim, jeszcze raz, za pomoc.


Witam

Miałem podobny problem ze wzmacniaczem Rotel 840Bx4. Pomogło smarowanie przekaźników Tone podobnie jak u autora wątku. Pozdrawiam i dziękuje za temat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator